Teatrologija ir scenos menų vadyba

Akademinė kompetencija ir praktiniai įgūdžiai teatro srityje

Prestižinė, vakarietiška, šiuolaikiška magistrantūros programa, suderinanti solidų teorinį pagrindą ir lankstų praktinį pasirengimą.

Programa suteikia ne tik klasikines menotyros žinias, gebėjimą analizuoti, vertinti ir interpretuoti scenos meno reiškinius vietiniame ir tarptautiniame kontekste, bet ir ugdo studentų įgūdžius kuruoti, administruoti ir vykdyti įvairius nacionalinius ir tarptautinius scenos meno projektus bei programas, pritaikyti savo žinias praktinėje teatro procesų aplinkoje. Būtent tokių gebėjimų turintys profesionalai šiuo metu yra paklausiausi darbo rinkoje.

Programa vykdoma mišriu-nuotoliniu būdu. Tokios studijos leidžia didžiąją laiko dalį mokytis nuotoliu iš bet kurios geografinės vietos, tačiau atskiromis dienomis studentai bus kviečiami į gyvus susitikimus, diskusijas, praktinius atsiskaitymus, komandines užduotis ir kūrybines išvykas.

Išorinę programos analizę atlikę tarptautiniai ekspertai Teatrologijos ir scenos menų vadybos programą įvertino aukščiausiais balais ir akreditavo maksimaliam šešerių metų laikotarpiui.


Jau daugelį metų šios programos studentai ir absolventai, tapę profesionaliais teatro kritikais, dramaturgais, vadybininkais, komunikacijos specialistais, yra laukiami Kauno teatruose, žiniasklaidoje ir kultūros įstaigose. Ir tokių, teatro meną mylinčių ir jį bendrame pasaulio kultūros kontekste reginčių, specialistų poreikis mūsų mieste vis išlieka, ypač dabar, kai Kaunas ruošiasi 2022 metų KEKS‘ui. Kviečiu studijuoti Teatrologiją ir scenos menų vadybą ir atsakingai garantuoju, kad Jūs reikalingi mūsų komandoje. /Programos socialinio partnerio Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas dr. Egidijus Stancikas/

Buvimas profesiniame teatro lauke XXI a. reikalauja daugiau kompetencijų, nei kada nors iki šiol. Reikalingi kūrybiški žmonės, išmanantys ne tik teatrą, bet ir kitas meno sritis, istorinį ir laikmečio kontekstą, įstatymus, vadybą, komunikaciją. Tai skeletas, kurį turi suformuoti studijos, o patirtis apaugins raumenimis. /Edita Grudzinskaitė, Kauno šokio teatro „Aura“ viešųjų ryšių specialistė, programos absolventė/

Programa orientuota į tarptautinį kontekstą, paskaitas dėsto pripažinti teatro srities specialistai, vizituojantys užsienio universitetų profesoriai ir teatro praktikai. 2018 metų programos svečias latvių dramaturgas ir politinio teatro kūrėjas Janis Balodis.