Kultūros paveldas ir turizmas

Į praktiką orientuota studijų programa, su galimybe įgyti gido pažymėjimą

Studijų programa suteikia akademinį pasiruošimą ir praktinius įgūdžius, reikalingus:

  • Tirti ir vertinti kultūros paveldo objektus
  • Profesionaliai administruoti kultūros paveldo sferą
  • Organizuoti kultūrinio turizmo projektus

2016 m. programa buvo įvertinta kaip geriausia paveldosaugos studijų programa Lietuvoje.

Šios programos absolventai įgyja ne tik paveldo magistro diplomą, bet ir Valstybinio turizmo departamento patvirtintą kvalifikacinį gido pažymėjimą, o taip pat įrašomi į Nacionalinę turizmo informacijos sistemą.

Studijos

„Kultūros paveldo ir turizmo“ studijų programos tikslas – parengti aukščiausios kvalifikacijos, plataus humanitarinio išsilavinimo kultūros paveldo ir turizmo specialistus, turinčius menotyros žinių bei organizacinių įgūdžių, išmanančius kultūros paveldo raiškos formas ir jo socialinę, visuomeninę, istorinę reikšmę, galinčius profesionaliai administruoti kultūros paveldo sferą ir valdyti kultūrinio turizmo ir paveldo animacijos projektus.

Programos turinys

Studijos užsienyje

Programos magistrantai gali studijuoti užsienyje pagal Erasmus+ studentų mainų programą. Siūlome studijuoti Adomo Mickevičiaus universitete Poznanėje (Lenkija), Castilla-La Mancha universitete (Ispanija), Estijos dailės akademijoje Taline (Estija), Karabuko universitete (Turkija), Varšuvos universitete (Lenkija), Latvijos dailės akademijoje (Latvija), Perudžos universitete (Italija), Liublianos universitete (Slovėnija). VDU taip pat suteikia galimybę studijuoti universitetuose su kuriais yra sudaryta dvišalių mainų sutartis.

Plačiau apie dvišalius mainus skaitykite čia.

Karjera

Baigus studijas, įgyjamas paveldo magistro laipsnis. Programos absolventai gali dirbti Kultūros paveldo apsaugos departamento padaliniuose, savivaldybių paminklotvarkos poskyriuose, paminklų restauravimo įmonėse (ekspertais, meno istorikais, vadybininkais), Lietuvos kultūros ministerijos padaliniuose (muziejuose, bibliotekose, archyvuose). Programos absolventai gali įsidarbinti turizmo departamento padaliniuose, turizmo firmose (konsultantais, turizmo strategais, ekskursijų vadovais ar gidais), nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, žiniasklaidoje ir mokslo institucijose, tyrinėjančiose kultūros paveldą.

Informacija apie studijas doktorantūroje

 

DĖSTYTOJAI

PROGRAMOS DĖSTYTOJŲ MONOGRAFIJOS

MOKSLO PROJEKTAI