„VDU Kultūros dienas“ atidarys nemokamas spektaklis

„Kultūra veža!“ – tokiu šūkiu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakultetas šių metų balandžio 24–29 dienomis kviečia visus kauniečius į jiems skirtą renginį „VDU kultūros dienos“. Pasak renginio organizatorių, „VDU kultūros dienos“ sieks priminti, kad kultūrą kuriame mes visi.

Visą savaitę vyks atviros paskaitos, parodų atidarymai, diskusijos, koncertai, spektakliai, susitikimai su užsienio kultūros ekspertais.

Vienas svarbiausių „VDU kultūros dienų“ įvykių – kultūros renginių maratono startas skelbiamas nemokamu spektakliu „(G)round zero“ – balandžio 24 d., 18  val.,  VDU Didžiojoje salėje. Čia laukiama impulso, kurio jėga prilygs 800 – tiek vietų yra žiūrovų salėje, ir tiek žmonių galės pamatyti „Fortūnos 2016“ prizu apdovanotą ir „Auksiniam scenos kryžiui“ nominuotą Mario Pinigio ir Mario Paplausko bei Andriaus Stakelės šokio spektaklį.

Plačiau apie spektaklį:

Tikrosios termino „ground zero“ reikšmės DNR gan kovinga ir  destruktyvi. Tai vieta esanti arčiausiai branduolinio ar bet kokio kito didelio sprogimo epicentro. Tačiau mūsų atveju „(g)round zero“ žymi dviejų šokėjų, Mariaus ir Mariaus, susitikimo laike ir erdvėje tašką. Vedami nenumaldomo noro susitikti scenoje, mesti vienas kitam įšūkį ir pradėti choreografinį savo nuotykį nuo nulio („round zero“ – liet. apvalus/absoliutus nulis), mes, du labai skirtingos prigimties šokėjai, kartu ieškome priežąsčių, dėl kurių šokame ir negalime liautis tai darę.

„Rising up, back on the street/Did my time, took my chances/Went the distance, now I’m back on my feet/Just a man and his will to survive“Ar jums šie žodžiai skamba pažįstamai? Mums jie tikrai daug reiškia! Tai pirmosios grupės „The Survivor“ dainos „Eye of the Tiger“eilutės, kurios mus įkvėpia ir motyvuoja. Rokis, Terminatorius, Gelbėtojai, Mirtina kova, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas, Backstreet Boys ir All4one – šie ir daugelis kitų filmų, jų personžų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra mūsų įkvėpimo šaltinis. Todėl „(g)round zero“ nėra tik dviejų skirtingų šokėjų sąjunga. Tai taip pat duoklė mūsų vaikystei ir to meto herojams. Tai duoklė jų laisvei ir drąsai, tam, kad fantazija išliktų.

Įėjimas nemokamas visiems.

VDU Kultūros dienų programa