Skelbiamas priėmimas į magistrantūros studijų programą „Meno kuratorystė“

Vienintelė tokia studijų programa Lietuvoje! „Meno kuratorystės“ programa rengia meno kuratorius, turinčius teorines žinias ir praktinę patirtį inicijuoti ir įgyvendinti meno renginius, pristatyti juos visuomenei, interpretuoti ir vertinti meno reiškinius, bendradarbiauti su menininkais, institucijomis ir auditorijomis bei vykdyti šiuolaikiškus meno sklaidos lauko tyrimus.

Studijų metais studentai turės galimybę įgyvendinti savo pirmuosius projektus, bendrauti su patyrusiais meno kuratoriais ir žinomais menininkais, lankyti svarbias tarptautines parodas ir semtis patirties iš jų rengėjų, rašyti ir publikuoti meno kritikos tekstus, dalyvauti tarptautiniuose meno projektuose. „Meno kuratorystės“ programa siūlo galimybę apjungti teorines ir istorines meno žinias su praktiniais meno kuravimo, organizavimo ir kritikos įgūdžiais.

Meno kuratorystės“ studentai galės atlikti praktiką ir inicijuoti projektus „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programoje, bendradarbiauti su tarptautinės Kauno bienalės rengėjais.

Be to, programos studentai turės galimybę semestrą studijuoti užsienio universitetuose, tarp kurių – Adomo Mickevičiaus universitetas Poznanėje (Lenkija), Castilla-La Mancha universitetas (Ispanija), Estijos dailės akademija Taline (Estija), Karabuko universitetas (Turkija), Varšuvos universitetas (Lenkija), Latvijos dailės akademija Rygoje (Latvija), o taip pat atlikti praktiką tarptautinėse meno organizacijose.

Baigę studijas magistrai gali dirbti kuratorinį, organizacinį, edukacinį darbą įvairiose meno sklaidos organizacijose (muziejuose, galerijose, kūrybinėse organizacijose, nevyriausybinėse institucijose), kultūros ir švietimo įstaigose (mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose), inicijuoti ir vykdyti savarankiškus meno sklaidos projektus (organizuoti festivalius, parodas, diskusijas ir kitus meno renginius), dirbti meno kritiku žiniasklaidoje bei leidybos srityje, dirbti meno sklaidos lauko analitiku ir strategu valstybinėse institucijose (savivaldybės įstaigose, ministerijose, fonduose, agentūrose), dėstyti ir vykdyti mokslinius tyrimus aukštosiose mokyklose ir tyrimų institutuose. Studijas galima tęsti menotyros doktorantūros programoje.

Daugiau informacijos apie priėmimą į programą.

Meno_kuratoryste