Vyko tarptautinė mobilumo savaitė skirta kritiniam paveldui

Kovo 20–24 dienomis VDU ir Kaunas vėl gyveno Europos universiteto, akademinės minios iš įvairių pasaulio kraštų dvasioje. Universitete vyko Europos universitetų aljanso „Transform4Europe“ mobilumo savaitė „Critical Heritage” (Kritiniam paveldui), kuri džiugino įvairiais renginiais – ekskursijomis, filmų peržiūromis, kūrybinėmis dirbtuvėmis, diskusijomis.

Šia proga VDU apsilankė apie šimtas studentų ir universitetų darbuotojų iš „Transform4Europe“ universitetų – čia jie ne tik keitėsi žiniomis ir patirtimis, bet ir aptarė jungtinio universiteto viziją.

Renginiuose dalyvavo studentai ir darbuotojai iš visų partnerinių „Transform4Europe“ universitetų: Saro krašto universiteto (Vokietija), Alikantės universiteto (Ispanija), Estijos menų akademijos (Estija), Silezijos universiteto Katovicuose (Lenkija), Sofijos šv. Klimento Ohridskio universiteto (Bulgarija), Triesto universiteto (Italija).

Menų fakultete lankėsi mūsų partnerių Eesti Kunstiakadeemia / Estonian Academy of Arts Menų ir kultūros fakulteto dekanė prof. Hilkka Hiiop, kultūros paveldą tyrinėjanti prof. Riin Alatalu ir meno kuratorystės programos kuratorius dr. Anders Härm. VDU Menų fakultetas dekanė prof. Jurgita Staniškytė ir VDU Menotyros katedra dr. Linara Dovydaitytė. Partneriai iš aljanso gilino žinias ir diskutavo apie kritinį paveldą: Europos industrinę kultūrą, pasienio vietoves, urbanistinę etnografiją ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą pakeliui keliaujantį Kauną!

Mmobilumo savaitės „Critical Heritage” metu, Kovo 24 d.  VDU Menotyros katedra dėstytoja dr. Daiva Price skaitė viešą paskaitą.

Nuotraukų autorius Matas Gineika

Taip pat vyko apskritojo stalo diskusiją ypatingos svarbos paveldo tema, kurios įrašą kviečiame žiūrėti Menų fakulteto youtube.