Vokietijos menininkų laboratorija Vaidybos programoje

Šią savaitę Vaidybos programos rėmuose vyksta praktinės judesio meno ir vaidybos pagrindų laboratorijos užsiėmimai, kuriuos veda vokiečių režisierius Rolfas Dennemannas ir šokėja Photini Meletiadis. Kartu su savo asistentais aktoriumi Matthiasu Hechtu ir šokėja Rieke Steierl jie studentams parodys post-draminio aplinkos teatro specifikos įtaką sceninio personažo kūrimui. Visi šie menininkai Vokietijoje susivieniję į kūrybinę asociaciją „ArtScenico“, rengiančią tarptautinius aplinkos teatro simpoziumus „Off limits“.

Post-draminio aplinkos teatro praktikų Lietuvoje beveik nėra, nors tai viena populiariausių šiuolaikinio teatro krypčių Vakaruose. Šio teatro kūrybiniai metodai skiriasi nuo tradicinės dramos teatro metodinės mokyklos, tačiau remiasi tais pačiais pamatiniais teatro dėsniais. Studentai šių laboratorijų metu turi galimybę susipažinti su kitokiu požiūriu į personažo kūrimą ir kaitą jį veikiančių aplinkybių visumoje.

Vokietijos menininkai laboratorijos ir lygiagrečiai vykstančių kūrybinių dirbtuvių pagrindu, be kita ko, siekia su kurti aplinkos teatro spektaklį „Peripheria“, kuris bus parodytas gegužės 10, 11 d. Kaune, Nemuno saloje ir gegužės 12 d. Birštone vyksiančiame Tarptautiniame kultūros ir ekologijos festivalyje „Grynparkas“. „Peripheria“ – tai tarptautinio tarpdisciplininio meno projekto „Embedded in Nature / Įguldyta gamtoje“ dalis. Šiame projekte taip pat dalyvaus VDU Akademinis judesio teatras, VDU Muzikos akademijos orkestro muzikantai, Kauno šokio teatras „Aura“, VDU ir kitų Lietuvos universitetų studentai, menininkai ir studentai iš Prancūzijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos.