Vieša paskaita apie subkultūrų vizualinį identitetą fotografijoje

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Vytauto Kavolio transdisciplininių tyrimų institutas kviečia visuomenės ir akademinės bendruomenės narius/es į viešą paskaitą – susitikimą su fotografu doc. dr. Tomu Pabedinsku. Susitikimas bus skirtas aptarti subkultūrų vizualinio identiteto reikšmę, remiantis jo reprezentacija fotografijoje. Renginys vyks balandžio 11 d., 17 val., VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7, 207 a.).

Pirmojoje susitikimo dalyje dr. T. Pabedinskas skaitys paskaitą Roko maršai fotografijoje: roko subkultūra ir politinės permainos“. Po paskaitos pakviesime kavos pertraukėlei ir trumpai diskusijai, o 18 val. dr. T. Pabedinskas pristatys jo kartu su antropologe dr. Rasa Pranskevičiūte-Amoson įgyvendintą meninį-tiriamąjį projektą „Subkultūra“. Bus demonstruojamos šio projekto metu sukurtų fotografijų projekcijos, ir bus galima susipažinti su knyga „Subkultūra“.

Kviečime užsiregistruoti į renginį. Visi užsiregistravę dalyviai/ės gaus priminimą likus kelioms dienoms iki renginio. Registracijos formą rasite čia.

Renginio programa:

17:00 – dr. Tomo Pabedinsko paskaita „Roko maršai fotografijoje: roko subkultūra ir politinės permainos“.

17:45 – kavos pertraukėlė.

18:00 – meninio-tiriamojo projekto „Subkultūra“ pristatymas.

Renginį moderuos VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros dėstytojas prof. dr. Rimantas Plungė.

Apie lektorių. Doc. dr. Tomas Pabedinskas yra fotografas, fotografijos teoretikas, kritikas ir kuratorius. Jo akademinių interesų sritis apima kūrybinę fotografiją ir tarpdisciplininį šiuolaikinį meną. Jis yra dviejų monografijų apie šiuolaikinę Lietuvos fotografiją autorius („Contemporary Lithuanian Photography. Relationship between the Image and the Identity of a Person“, 2010; „Žmogus Lietuvos fotografijoje. Požiūrių kaita XX ir XXI a. sandūroje“, 2010). Fotografas nuolat publikuoja mokslinius ir kritikos straipsnius, kuruoja parodas, yra surengęs personalinių ir dalyvavęs grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu eina docento pareigas Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinių menų katedroje.

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Vieša paskaita yra viena iš projekto „Vytauto Kavolio transdisciplininių socialinių ir humanitarinių mokslų instituto MTEP veiklų stiprinimas (SOCMTEP)“ veiklų. Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sutarties Nr. S-A-UEI-23-13 (2023-12-27). Finansavimo programa – „Universitetų ekscelencijos iniciatyva” (Nr. V-940).