VDU vasaros mokykla 2012

Birželio 15 d. baigėsi visą savaitę trukusi „VDU vasaros mokykla 2012“. Nors lietus šiek tiek pakoregavo uždarymo šventę ir teko iš VDU Kauno botanikos sodo persikelti į kitas VDU erdves, tačiau tai nesukliudė susirinkti gausiam moksleivių ir jų tėveliui būriui.

Iškilmingiausias ir visų laukiamiausias uždarymo šventės momentas buvo „VDU vasaros mokyklos 2012“ diplomų įteikimas – šiemet VDU absolventais tapo 145 Lietuvos moksleiviai. Kiekvienam ranką spaudė ir sveikinimo žodžius tarė VDU mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis ir VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė. Spalvingas vasaros mokyklos tortas, VDU studentės Renatos Novogreckaitės dainos, atsisveikinimo kalbos bei padėkos sukūrė šventinę ir kartu jaukią atmosferą.

„VDU vasaros mokykla 2012“ sulaukė tikrai didelio moksleivių susidomėjimo iš visos Lietuvos. Deja, dėl riboto vietų skaičiaus siūlomų kursų grupėse galėjome priimti ne visus norinčius – šiemet specialius VDU kursus lankė beveik pusantro šimto moksleivių“, – apie vasaros mokyklos susidomėjimą pasakojo VDU Studijų marketingo direktorė J. Šimkevičiūtė.

Savaitę trukusi vasaros mokykla suteikė galimybę moksleiviams gilinti žinias pačių pasirinktose įvairiausiose srityse nuo teisės, ekonomikos, gamtos mokslų iki menų ar užsienio kalbų – iš viso moksleiviams buvo siūloma 10 kursų, po kurių laukė įvairi kultūrinė programa. Kiekvienos dienos popietę, pasibaigus paskaitoms, įvairiuose užsiėmimuose susirinkdavo apie šimtą moksleivių. Savo žinias ir gudrumą susirinkusieji demonstravo „Protų kovoje“, mokėsi šokti Latino šokius su šokių profesionalu kubiečiu Eliu Castro ir VDU studentu Haroldu Urbonavičiumi, dalyvavo „Žalgirio“ arenos fotokonkurse „Emociškiausi „Žalgirio“ arenos sirgaliai“, taip pat aplankė „Fluxus ministeriją“, kurioje visi drauge žiūrėjo prancūzišką filmą „Choristai“.
„Likome sužavėti „VDU vasaros mokykloje“ dalyvavusiais moksleiviais, kurie pasirodė kupini svajonių, ateities planų, ieškantys atsakymų į kylančius klausimus ir nestovintys vietoje“, – įspūdžiais dalijosi J. Šimkevičiūtė. – „Vasaros mokyklos uždarymo metu moksleivių veiduose nedingusi šypsena bei nubraukta liūdesio ašara rodo, jog privalome šią mokyklą organizuoti ir kitąmet. Ateityje bandysime atsižvelgti į moksleivių prašymus ir prailginti stovyklos trukmę bei didinti pasirenkamų kursų skaičių, jog pagilinti žinias ir turiningai praleisti vasarą galėtų dar daugiau Lietuvos moksleivių“.

Išsamų fotoreportažą galima pasižiūrėti socialinio tinklapio Facebook grupėje VDU moksleiviams
Renginį organizavo VDU Studijų marketingo tarnyba.