VDU – tarptautinė studentų kūrybos šventė „Europa mieste: Kaunas“

 

Gegužės 6 d., penktadienį, 17–20 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) vyks tarptautinė studentų kūrybos šventė „Europa mieste: Kaunas“.

Nuo 17 val. „avilio principu“ vyksiantis renginys į VDU kvies visus kauniečius ir miesto svečius stebėti studentų ir menininkų paruoštus trumpus pasirodymus bei įvertinti per trumpą, bet įsimintinai Kaune praleistą laiką sukurtus kūrinius.

Iš kitų pasaulio šalių į Lietuvą atvyks ir su renginio lankytojais susitiks svarbūs kultūros puoselėtojai ir menininkai: Ispanijos poetė ir rašytoja Rosa Cuardo Salinas, Lenkijos tapytoja Hanna Grzonka-Karwacka, moderniosios kultūros istorikas iš Bulgarijos Alexander Kiossev, Estijos grafikos dizaineris Allan Kukk, tarptautinio pripažinimo sulaukęs lenkų režisierius kinematografas Andrzej Cichocki ir iš Meksikos kilęs šokio menų specialistas, šokėjas ir mokytojas Adrian Carlo Bibiano.

Ne mažiau įspūdingas ir su studentais dirbsiančių lietuvių dėstytojų sąrašas: rašytoja Sandra Bernotaitė, profesionalūs fotografai prof. Romualdas Požerskis ir doc. dr. Tomas Pabedinskas, medijų menininkas ir dėstytojas prof. dr. Rimantas Plungė, Lietuvos kompozitorius, įvairių filmų garso takelių kūrėjas prof. dr. Titas Petrikis.

Šis renginys – tai gegužės 4–8 d. Kauną užliesiančio Europos universiteto aljanso  „T4EU Europos kultūros festivalio“ didžiulė, visuomenei atvira kultūros šventė, kviečianti į  kultūrą pažvelgti jaunimo akimis ir Kauno miestą bei rajoną pamatyti kitaip.

Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamas renginys suburs beveik du šimtus atstovų iš 6 partnerių šalių: Vokietijos, Bulgarijos, Estijos, Italijos, Ispanijos ir Lenkijos. Meno ir kultūros profesionalų organizuojamuose užsiėmimuose bus tyrinėjamas Kauno miestas ir rajonas bei įvairūs jame pasklidę Europos kultūros ženklai.

Penktadienį vyksiančio renginio metu bus galima klajoti po universiteto erdves stebint įvairias menines garso, šokio, dailės, literatūros bei kitų meno šakų instaliacijas, klausantis Muzikos akademijos meistrų atliekamų kūrinių bei paskanauti renginio organizatorių ir rėmėjų siūlomų vaišių bei pabendrauti su studentais.