VDU studentams – V. Kuprevičiaus ir prof. B. Vaškelio stipendijos

Lapkričio 28 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorato posėdžio metu buvo įteiktos prof. Broniaus Vaškelio ir kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus stipendijos.

Viktoro Kuprevičiaus vardinė stipendija

V. Kuprevičiaus stipendijos konkursą laimėjo  VDU Humanitarinių mokslų fakulteto II kurso magistrantas Povilas Barštaitis už bakalauro darbą „Sporto ir muzikos įžymybių kūrimas Lietuvoje 1926-1940 m.“.  Nugalėtojui  vardinę stipendiją įteikė V. Kuprevičiaus sūnus, kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Jo teigimu, tai puiki galimybė išgirsti vieniems kitus – tiek akademikams, tiek šalies kultūros atstovams. „Stipendijos simbolinis tikslas – ieškoti inteligentijos židinių universitete, palaikyti jaunosios kartos indėlį į akademinę ir kultūrinę bendruomenę bei paskatinti mąstyti, tyrinėti, kurti“, – pasakoja G. Kuprevičius.

Nuo 2003 m. Viktoro Kuprevičiaus vardo stipendija kasmet skiriama vienam gabiam ir darbščiam VDU Menų, Humanitarinių mokslų, Katalikų teologijos fakulteto arba Muzikos akademijos magistrantui, tiriančiam Lietuvos, o ypač Kauno, tarpukario ir sovietmečio kultūrą.

Šios stipendijos steigėjas – V. Kuprevičiaus sūnus, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius.

Viktoras Kuprevičius (1901–1992) – Lietuvos kompozitorius, nusipelnęs meno veikėjas, Kauno miesto Garbės pilietis, Kauno kariliono atkūrėjas ir ilgametis atlikėjas. Tarpukario laikotarpiu jis dirbo Vytauto Didžiojo kultūros muziejuje, kartu su Pauliumi Galaune organizavo liaudies meno tyrimų ekspedicijas ir pats asmeniškai jose dalyvavo. Viktoro Kuprevičiaus vardu pavadinta viena Kauno pagrindinė mokykla.

Broniaus Vaškelio vardinės stipendijos

Rektorato posėdžio metu VDU rektorius prof. Juozas Augutis pasveikino ir VDU įsteigtos buvusio universiteto rektoriaus, VDU garbės profesoriaus Broniaus Vaškelio vardinės stipendijos laureates.

Šiemet B. Vaškelio stipendijos paskirtos VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros doktorantei Gintarei Narauskaitei (Menotyros mokslo kryptis), taip pat – Menų fakulteto Teatrologijos ir scenos menų vadybos magistrantūros pirmakursei Aistei Verpečinskaitei bei VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos katedros Literatūros ir spaudos programos II kurso magistrantei Gerdai Pilipaitytei.

Universitete įsteigta VDU garbės profesoriaus B. Vaškelio vardinė stipendija dalimis yra skiriama Menų fakulteto Teatrologijos katedros ir Humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos katedros bakalauro (II-IV kurso), magistrantūros arba doktorantūros studijų studentams.

Sveikiname laureatus!