VDU prof. Vytautui Levandauskui įteikta Kauno miesto mokslo premija

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Gruodžio 19 d., antradienį, Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje įteiktos Kauno miesto mokslo premijos. Tarp šiųmetės premijos laureatų – ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto dėstytojas, architektūros istorikas, profesorius habil. dr. Vytautas Levandauskas.

VDU profesorius V. Levandauskas apdovanotas už nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Antradienį Lietuvos mokslų akademijoje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje laureatus sveikino ir apdovanojo Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Prof. habil. dr. Vytautas Levandauskas Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Kitąmet Kaunas atvers pirmąjį ir vienintelį šalyje mokslo muziejų „Mokslo sala“, kurio pirminė idėja ir ištakos užgimė būtent Lietuvos mokslų akademijoje. Kartais su šypsena pasvarstome, vis dėlto, Kaunas – mokslo ar sporto sostinė? Mūsų miestui didelė garbė kasmet padėkoti ir pasveikinti iškilias akademinės bendruomenės asmenybes už išskirtinius pasiekimus. Jų darbai svariai prisideda prie tolesnės Kauno pažangos ir spartesnio visos šalies progreso“, – kalbėjo T. Jarusevičius.

Prof. habil. dr. Vytautas Levandauskas (VDU Menų fakulteto nuotr.)

Kandidatus Kauno miesto mokslo premijai gauti kasmet siūlo Lietuvos mokslų akademija, Kaune veikiančios mokslo ir studijų institucijos, mokslo sąjungos, asociacijos. Savo kandidatūras taip pat gali teikti patys mokslininkai.

Teikimus skirti Kauno miesto mokslo premiją svarsto Lietuvos mokslų akademija.

Antrą dešimtmetį skaičiuojanti Kauno miesto mokslo premija skiriama už ilgametę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius mokslo pasiekimus nacionaliniu ar tarptautiniu mastu bei novatorišką mokslinę idėją ir jos įgyvendinimą Kauno mieste.

Prof. habil. dr. Vytautas Levandauskas (VDU Menų fakulteto nuotr.)

Kauno miesto mokslo premija už nuopelnus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje ne kartą apdovanoti ir VDU mokslininkai. 2017 m. premija skirta VDU profesorei habilituotai daktarei Rasutei Žukienei, 2018 m. – profesorei habilituotai daktarei Laimai Šinkūnaitei, 2019 m. – profesoriui dr. Gintautui Mažeikiui, 2020 m. – profesorei Vaidai Kamuntavičienei, o 2021 m.  – profesoriui Egidijui Aleksandravičiui.