VDU pirmakursiams – įsimintina „Įvadas į studijas VDU 2021“ savaitė

Tradiciškai Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pirmo kurso studentus kviečia į įvadinės savaitės renginius, kurie vyks rugpjūčio 25 – rugsėjo 1 dienomis. „Įvadas į studijas VDU 2021“ renginiai – proga susipažinti ne tik su universitetu, jo moksline veikla ir siūlomomis galimybėmis, bet ir su universiteto fakultetų dėstytojais bei, žinoma, su studijų draugais. Įvadinė savaitė – tai lyg naujos kelionės pradžia, kurios metu visi suvokia, kad universitete studijų procesas ir aplinka yra daug svarbiau nei trokštamas galutinis tikslas  –  diplomas.

Visuose „Įvadas į studijas VDU 2021“ renginiuose kviečiami dalyvauti Kaune ir Vilniuje studijuojantys studentai. Atkreipiame dėmesį, kad į daugumą įvadinės savaitės renginių pirmakursiai kviečiami registruotis.

Pirmoji diena, rugpjūčio 25-oji – susitikimai su fakultetų bendruomenėmis: katedrų vedėjais, dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie studijų tvarką, įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu. Taip pat pirmakursių lauks studentai-mentoriai, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, palydėti bei pagelbėti.

Kaune pirmąją dieną pirmakursiai kviečiami dalyvauti diskusijoje „VDU Identity“. Tikime, jog iš šio renginio dalyviai išeis aukštai iškelta galva, jausdamiesi patekę į saugią bei artimą VDU aplinką. Vėliau Akademinis politologų klubas kvies į ekskursiją „Kaunas – nuo istorijos iki gastronomijos”. Pirmąją dieną vainikuos kino vakaras kino centro „Romuva“ lauko kino erdvėje.

Vilniuje pirmakursiai bus kviečiami dalyvauti diskusijoje „VDU pedagogas! Koks jis?“ bei piknike „Gyvoji biblioteka“. 

Antrąją dieną, rugpjūčio 26-ąją, universitete, Kaune ir Vilniuje, veiks mobilus vakcinacijos punktas, į kurį atvykti pasiskiepyti kviečiami visi VDU bendruomenės nariai dar nespėję to padaryti.

Taip pat šią dieną pirmakursiai kviečiami nuotoliniu būdu atlikti būtinus diagnostinį anglų kalbos ir kompiuterinio raštingumo testus.

Antroje dienos pusėje pirmakursiai galės susipažinti su užsienio kalbų galimybėmis universitete, dalyvauti haiku kaligrafijos užsiėmime, mentoriai kvies į pikniką, o VDU Didžiojoje salėje vyks ir smagiai praleisti vakarą kvies jau tradicija tapęs netradicinis renginys „Aš, alus ir rektorius“, kuriame dalyvaus pats VDU rektorius prof. Juozas Augutis ir papasakos apie Rektoriaus veiklą bei linksmus nutikimus universitete.

Vilniuje studentai nuotoliniu būdu kviečiami daugiau sužinoti apie individualią studijų sistemą VDU Academia cum laude.

Trečiąją dieną, rugpjūčio 27-ą, pirmakursiai kviečiami daugiau sužinoti apie pedagogikos studijas, bendrabučius, stipendijas, tarptautinių studijų ir mainų galimybes, verslo praktikas, karjeros konsultacijas, psichologinę bei dvasinę pagalbą, gyvenimą bendrabučiuose, tvarkaraščio sudarymą bei registraciją į studijų dalykus ir dar daugiau. Taip pat visą dieną Tavęs lauks VDU Botanikos sodas su gražiausių augalų kolekcijomis, Aukštosios Fredos rūmais, Birutės Galdikas ąžuolų giraite ir kt.

Popiet pirmakursiai kviečiami į Vėliavos medžioklę – tai orientacinis žaidimas, kuris patikrins reakcijos, greitumo ir kūrybiškumo gebėjimus. Orientacinio žaidimo metu pirmakursiai susipažins ne tik su universitetu, jo veiklomis, bet ir pačiu miestu.

Išankstinė registracija į žaidimą Kaune

Išankstinė registracija į žaidimą Vilniuje

Ketvirtąją įvadinės savaitės dieną, rugpjūčio 30-ąją, vyks pirmakursių registracija į studijų dalykus. Registracijos į studijų dalykus metu pirmakursiai turės savarankiškai susidaryti savo studijų tvarkaraštį. Iškilus klausimams bus galima atvykti pasikonsultuoti su savo fakulteto atstovais.

Taip pat Kaune studentai kviečiami dalyvauti Akademinio politologų klubo paskaitoje ir susitikti su kadenciją baigusiu Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo pirmininku prof. Dainiu Žalimu. Studentų organizacija AIESEC kvies į dirbtuves anglų kalba „Building Leadership with AIESEC“. Tuo metu VDU Karjeros centras kvies praktiškai pažinti save bei padiskutuoti apie tai, ką svarbu nuveikti studijuojant, kad baigę studijas studentai sėkmingai įsilietų į darbo rinką.

Taip pat šią dieną vyks VDU Minded verslumo akademijos organizuojamos kūrybinės dirbtuvės „Design Sprint“, kurių metu studentai galės praktiškai išbandyti „Design Thinking“ ir „Lego Serious play“ metodikas. Duris atvers Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka, o VDU Academia cum laude vadovas prof. Egidijus Aleksandravičius, kuratoriai ir studentai kvies daugiau sužinoti apie individualią studijų sistemą.  

Vakare susipažinti pirmakursius kvies VDU Studentų atstovybė, kuri pristatys savo veiklą, pakvies prie veiklos prisijungti pirmakursius ir vėliau – sudalyvauti solo swing šokiuose bei pasikrauti daug teigiamų emocijų.

Vilniuje pirmakursiai kviečiami susipažinti su Vilniaus bibliotekomis, kuriose gausu tiek studijoms reikalingos medžiagos, tiek individualaus darbo ir studijų erdvių.

Penktąją dieną, rugpjūčio 31-ąją, pirmakursių lauks praktinė žūklė, VDU Menų centro kolektyvų pasirodymai, Sporto centro užsiėmimai ir įvairių klubų, kolektyvų bei organizacijų mugė. Menų centro kolektyvai kvies į pasirodymus ir mugę, kurių metu išvysi solo latino bei tautinių šokių, folkloro ansamblio, mėgėjų teatro, liaudiškos kapelos ir chorų pasirodymus bei sužinosi, kaip gali prisijungti prie šių kolektyvų veiklos. Sporto centras kvies išbandyti skirtingas sporto šakas, bus galima dalyvauti metimų į krepšį konkurse ir kituose iššūkiuose. VDU studentų organizacijos, klubai ir kolektyvai kvies susipažinti su jų vykdoma veikla ir prisijungti prie bendraminčių. Vakare visi pirmakursiai bus laukiami susipažinimo vakarėlyje.

VD Švietimo akademijos Vilniuje pirmakursiams prisistatys VDU Studentų atstovybė, papasakos apie savo veiklą ir pakvies prisijungti aktyvius pirmakursius. Taip pat pirmakursiai ir vyresnių kursų studentai kviečiami dalyvauti susipažinimo popietėje, pabendrauti ir gerai praleisti laiką.

Rugsėjo 1-ąją vyks Mokslo metų pradžios šventė, kurioje pirmakursių lauks  tradicinė VDU pirmakursių priesaika, VDU rektoriaus sveikinimas ir šventinis grupės Sisters on wire koncertas!

VDU Švietimo akademijoje Vilniuje pirmakursių taip pat lauks Mokslų metų pradžios šventė.

„Įvadas į studijas VDU 2021“ programa

Informacijos apie universitetą ir Įvado į studijas VDU savaitę rasi ivadas.vdu.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.