VDU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „ConTempo“

Vytauto Didžiojo universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Tarptautiniu scenos menų festivaliu “ConTempo”, kad sutvirtintų kolegiškus ryšius ir planuotų naujas bendras veiklas ateityje. Sutartimi šalys įsipareigoja dalintis intelektualiniais ištekliais, bendradarbiauti edukacinėse ir kūrybinėse veiklose, įtraukiant studentus ir kartu komunikuoti savo veiklas.

Festivalis „ConTempo“, inicijuotas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir nuo 2019-ųjų organizuojamas Kaune ir Kauno rajone, padeda miestui bei rajonui tvirtai žengti iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. „ConTempo“ turi ambicingą viziją – tapti didžiausiu alternatyviu scenos menų festivaliu Baltijos regione, kuriančiu išskirtines patirtis žiūrovui, įtraukiančiu svarbiausius pasaulio kūrėjus bei skatinančiu vietinius kūrėjus augti ir eksperimentuoti.

Martyno Plepio nuotr.

„ConTempo“ užpildė plačią, tačiau tuščią nišą Kauno (ir Lietuvos!) kultūriniame žemėlapyje, pasiūlydamas platesnei auditorijai prieinamą scenos menų festivalį, kuris plėstų žmonių akiratį, pristatydamas teatrines formas, kurios netelpa į tradicinės scenos formatą ir tradicinius teatrinius žanrus. Tai tarpdisciplininiai kūriniai, sceniniai performansai, fizinio teatro spektakliai, jungiantys dramą su šokiu ir cirku, vietos specifikos ir netradicinių erdvių spektakliai, rodomi viešose erdvėse ir dažnai nemokamai. Festivalio misija – mesti iššūkį scenos menui, miestui ir žiūrovui. Šis renginys nesiekia pataikauti publikai, priešingai – pristato profesionalią, drąsią, konceptualią programą, atliepiančią šalies, miesto aktualijas ir „klimatą“, taip siekdamas provokuoti, skatinti scenos meno lauko vystymąsi, žadinti kritinį mąstymą ir inspiruoti dialogus įvairiomis kryptimis bei temomis – meninėmis, socialinėmis, politinėmis ir kt. Dalį programos įgyvendinant Kauno rajone, festivalis neabejotinai prisideda prie kultūros prieinamumo, kokybiško kultūrinio gyvenimo įvairovės didinimo, vysto naujus bendradarbiavimo modelius, lavina profesinius jaunosios scenos meno kartos įgūdžius.

„Tarptautinis festivalis „ConTempo“ – unikalus, ambicingas ir įtraukiantis renginys, suteikiantis galimybę kauniečiams ir miesto svečiams susipažinti su labai plačia ir įvairialype Lietuvos ir Europos scenos menų panorama. Nuo pat atsiradimo palaikome glaudžius ryšius su „ConTempo“ rengėjais ir labai džiaugiamės, kad VDU Menų fakulteto studentams tai yra puiki praktinių gebėjimų įtvirtinimo erdvė“, – teigia VDU Menų fakulteto dekanė, profesorė dr. Jurgita Staniškytė.

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ kasmet sulaukia savanorių ir praktikantų iš Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto, kurie prisideda prie sklandaus festivalio programos įgyvendinimo. 2022 m. šis bendradarbiavimas peraugs į stipresnę partnerystę: abi organizacijos ruošiasi įgyvendinti jaunųjų scenos meno kritikų kūrybinę-edukacinę programą, skirtą auginti jaunųjų kritikų kartą, suteikiant galimybę įgyti vertingos praktinės patirties ir mokytis iš įkvepiančių pavyzdžių. 2022 m. balandžio–rugpjūčio mėnesiais VDU MF studentų laukia įvadinės ir teorinės paskaitos su „ConTempo“ festivalio organizatoriais ir edukacinės programos lektoriais, o rugpjūtį – intensyvus festivalio programos spektaklių žiūrėjimas, pažintis su menininkais ir, žinoma, kūrybinis rašymas rengiant matytų scenos meno darbų recenzijas. Šią programą kuruoti pakviesta VDU MF dirbanti menotyrininkė ir meno kritikė dr. Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė.

„Labai džiaugiuosi, kad VDU ne tik padėjo susiformuoti mano pasaulėžiūrai, padėjo pagrindus profesiniame kelyje, bet yra ir kūrybinių idėjų partneris bei palaikytojas. VDU bendruomenės atvirumas leidžia vystyti bendras profesinio tobulinimo iniciatyvas, skirtas jų studentams. Labai džiaugiuosi, kad, būdama šio universiteto alumne, galiu prisidėti prie stipresnės kultūros profesionalų bendruomenės auginimo. Bendra programa tarp festivalio ir universiteto neabejotinai turės įtakos skatinant daugiau būsimų menotyrininkų skirti savo dėmesį scenos menams“, – sako festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.