VDU – parodos „Atspindžiai: mitinė gamtos būtis“ atidarymas

VDU menų galerijoje „101“, skliautinėje rūsio erdvėje (Muitinės g. 7), vasario 10 d. 16 val. atidaroma tarpdisciplininio meno paroda „Atspindžiai: mitinė gamtos būtis“.

Parodoje perteikiamas įvairialypis šiuolaikinio žmogaus-menininko santykis su gamta. Per instaliaciją ir skulptūrinius objektus atsiskleidžia dvasinio ryšio, susvetimėjimo ir vartotojiškumo tematikos. Eksponuojami kūriniai žadina prisiminimus apie prigimtinį, mistišką ryšį su savo aplinka, o imersyvioje erdvėje ne tik jaučiama subtili būsenų kaita, bet ir akcentuojama savirefleksija.

Parodos centre – audiovizualinė Augustino Našlėno ir Viliaus Jokubaičio instaliacija „Tylios šventovės“ (2018–2020).

Vilniaus dailės akademijos tapybos magistrančių Ligijos Žilinskienės ir Eglės Marcinkevičiūtės darbuose kontekstualiai perteikiama ekologijos problematika.

Nuo nuasmenintų bioformų prie kolektyvinio santykio – VDA skulptūros studentas Merkys Žebrauskas savo būtį tapatina su jį supančia aplinka.

Daugiau informacijos apie parodą

Parodos kuratorė: VDU Meno kuratorystės magistro programos studentė Sibilė Plančiūnaitė.

Paroda galerijoje veiks iki kovo 10 d. (Instaliacija „Tylios šventovės“ iki vasario 23 d.).

Dirbtuvės: kovo 9 d. parodos erdvėje su menininke Ligija Žilinskiene.

Informuojame, kad renginyje gali būti filmuojama ir/ar fotografuojama ir Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.