VDU menų galerijoje „101“, skliautinėje rūsio erdvėje atidaryta tarpdisciplininio meno paroda „Atspindžiai: mitinė gamtos būtis“

VDU menų galerijoje „101“, skliautinėje rūsio erdvėje atidaryta tarpdisciplininio meno paroda „Atspindžiai: mitinė gamtos būtis“. Parodoje perteikiamas įvairialypis šiuolaikinio žmogaus-menininko santykis su gamta. Per instaliaciją ir skulptūrinius objektus atsiskleidžia dvasinio ryšio, susvetimėjimo ir vartotojiškumo tematikos. Eksponuojami kūriniai žadina prisiminimus apie prigimtinį, mistišką ryšį su savo aplinka, o imersyvioje erdvėje ne tik jaučiama subtili būsenų kaita, bet ir akcentuojama savirefleksija.
Parodos centre – audiovizualinė Augustinas Našlėnas Art ir Viliaus Jokubaičio instaliacija „Tylios šventovės“ (2018–2020). Daugiau apie instaliaciją
Vilniaus dailės akademijos tapybos magistrančių Ligijos Žilinskienės ir Eglės Marcinkevičiūtės darbuose kontekstualiai perteikiama ekologijos problematika. E. Marcinkevičiūtės kūrinių cikle „Atspindžių talpykla“ augalo motyvas įgauna nematytas variacijas, primenančias masinės gamybos produkcijas. L. Žilinskienės kūrinių cikle „Supakuota“ vaizduojami tartum laike sustingę pušų spyglių likučiai, vienišų kankorėžių atraižos ir sumedėjusių augalų stiebeliai.
Nuo nuasmenintų bioformų prie kolektyvinio santykio – VDA skulptūros studentas Merkys Žebrauskas savo būtį tapatina su jį supančia aplinka. Kaip pats teigia: „Mano kūnas – dirva bakterijoms“. Jo kūrinyje „Autoportretas. Mikrobioma“ ant odos gyvenantys mikroorganizmai, želatinos pagalba transformuojami į naują pavidalą – nuo kūno atskirtą autorinį antspaudą, paliktą skleistis gamtinėje aplinkoje.
Parodos kuratorė Sibilė Plančiūnaitė
Grafikos dizainerė Gabrielė Marija Valaitytė
Atidarymo fotografai: Urtė Serapinaitė ir Gabrielius Laurinaitis
Paroda galerijoje veiks iki kovo 10 d. (Instaliacija „Tylios šventovės“ iki vasario 23 d.).
Kovo 9 d. vyks dirbtuvės parodos erdvėje su menininke Ligija Žilinskiene