VDU menų galerija „101“ pradeda naują sezoną

★·.·¯`·.·★ VDU menų galerija 101 pradeda naują sezoną kartu su Tarptautiniu Kauno Kino Festivaliu pristatant Iris Smeds parodą VIDUTINYBĖ.  ★·.·¯`·.·★

VDU menų galerija 101

Muitinės g. 7

2020 rugsėjo 17–spalio 10 d.

Darbo laikas:

Pr–Tre, Pn 11.00–18.00

Ke 11.00– 20.00

 

Iris Smeds filmas-instaliacija Vidutinybė (ang. The Average) tyrinėja, kaip vis didėjantis visuomenės matavimas mus formuoja. Laikais, kai mūsų vidinė ugnelė turėtų degti kuo stipriau, kai save nuolat lyginame su kitais, ar iš tiesų vis dar esame tos pačios vidutinės vertės dalis? Vidutinybė naudoja vidutinės vertės idėją kaip būdą kalbėti apie žmogiškąją egzistenciją. Kas nutinka, kai kiekvienas nori išsiskirti iš minios? Kokia yra bendra mūsų unikalių verčių suma? Žiūrovui pasiūlomas asociatyvių gijų pasakojimas apie vidutiniškumą, pateikiamas per skirtingus vizualinius skyrius – Salvadoro Dali tirpstančių laikrodžių, į dvi dalis perskilusio šimtakojo ar daugiau nebenorinčio degti Ikaro formomis. I. Smeds sukuria naują mitologiją, simbolių kalbą ir taip įkūnija pasaką apie vidutinybę.

 

Iris Smeds – Stokholme gyvenanti menininkė, ji darbuose dažnai nagrinėja identiteto kaip prekės ir meno kaip pramogos idėjas. Vaizdo kūriniuose ir performansuose lygina piniginę ir dvasinę meno ir žmonijos vertes, o idėjoms generuoti renkasi siurrealizmą ir poeziją kaip metodą. Be vizualinės kūrybos, Iris Smeds rengia savo vienos moters grupės „Vaska Fimpen“ pasirodymus. Menininkė 2019 m. apdovanota Marios Bonnier stipendija, ji surengė daug parodų Švedijoje ir kitur.

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba, Nordic Culture Fund

Paroda yra Tarptautinio Kauno Kino Festivalio dalis

 

SVARBI INFORMACIJA DĖL PARODOS LANKYMO

Dėl COVID-19 situacijos lankant parodą ir universiteto patalpose privaloma dėvėti kaukę, dezinfekuoti rankas, laikytis 2 metrų atstumo, saugoti save ir kitus. Kadangi galerijos patalpos mažos galerijoje vienu metu gali būti iki 4 žmonių.

★·.·¯`·.·★ iki pasimatymo ★·.·¯`·.·★