VDU menų galerija „101“ kviečia siekti būti geresniais

Nors VDU menų galerija „101“  užvėrė duris iki… Tačiau jų veikla nesustojo ir kūrybos procesai toliau vyksta. Menų galerija „101“ dalinasi naujienomis ir kviečia įsitraukti visus norinčius stebėti naujausius projektus.

Rankos atstumo rezidencija „Siekiai būti geresniais“ („Attempts to be more kind“) su menininkėmis Lieselotte Vloeberghs ir Els Dillen (04.20-05.17) 

 

Gentas – online – Kaunas. Rankos atstumas tarp ekranų ir siekių.  

Kartu su menininkėmis, edukatorėmis, iliustratorėmis iš Belgijos Lieselotte Vloeberghs ir Els Dillen VDU menų galerija „101“ pradeda mėnesio trukmės rankos atstumo rezidenciją skirtą eksperimentuoti su bandymais būti geresniais, malonesniais, draugiškesniais. Rezidencija vyks tarp skirtingų erdvių – menininkių studijoje Gento mieste, galerijos kuratorės Margaritos Žigutytės apgyvendintose erdvėse Kaune, online platformose ir ekranuose. Visus bendrus autorių ieškojimus ir bandymus galima sekti užsiprenumeravus savaitinį naujienlaiškį, reikia tik parašyti šiuo elektroniniu paštu: attemptstobemorekind@gmail.com.  

Rezidencijos pabaigoje bus išleistas specialus PDF formato failas, kuriame atsiras pratimai, bandymai, patarimai, pamokos apie atliktus bandymus. Jį taip pat galima užsisakyti elektroniniu paštu: attemptstobemorekind@gmail.com.  

„Siekiai būti geresniems“ tyrimas prasidėjo dar 2019 metais Lieselotte Vloeberghs atliekant rezidencija Komplot erdvėje, Briuselyje. Kaip ji pati sako, tai tarpdisciplininis tyrimas ir bandymų archyvas skirtas droviems bendruomenių menininkams, žmonėms kurie nori rūpintis savo aplinka, kuriems yra įdomi kiekviena istorijos pusė, bei kurie geba įžvelgti dar kažką gyvo tame, kuris gali pasirodyti miręs.  

Daugiau informacijos vėliau bus galima rasti ir menų galerijos „101“ Instagram paskyroje. Arba pas menininkes Lieselotte Vloeberghs ir Els Dillen.

Projektas yra galerijos „101“ kuruojamo ciklo dalis skirto tyrinėti meilės ir rūpesčio diskursus. Projektas dalinai remiamas Lietuvos kultūros tarybos.

Kovo mėnesio pradžioje buvo atidaryta Saulės Noreikaitės paroda „Kol susidėvės“, kuriai teko užverti duris iki… Tačiau jei domitės sveikatingumo ir rūpinimosi savimi temomis rekomenduojame įsigyti Saulės Noreikaitės (Vainilavičiūtės) leidinį: „Do We Need to Be Healed? Wellness Ideologies in Culture“.

​Knygą rasite čia.