VDU Menų fakulteto profesorius – Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas

2013 m kovo 7 d. Vyriausybės rūmuose buvo įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos 13 -ai Lietuvos iškiliausių menininkų, tarp kurių – Vytauto Didžiojo universiteto emeritas, Menų fakulteto profesorius Vladas Stauskas.
Kultūros ir meno premija profesoriui skirta už reikšmingą mokslinę veiklą, akademinį iniciatyvumą, architektūros mokslo darbus, atidumą kultūros ir meno srityse vystomoms idėjoms bei architektūros meno praktikai.

Menų fakulteto bendruomenė džiaugiasi ir nuoširdžiai sveikina gerbiamą profesorių gavus garbingą Vyriausybės apdovanojimą.

Apie prof. Vladą Stauską

Vladas Stauskas – architektūros profesorius, VDU Menų fakulteto dėstytojas, kuris aktyviai prisidėjo prie universiteto atkūrimo 1989-aisiais. Jis yra garsus kultūrinių kraštovaizdžių planavimo ir valdymo specialistas, kurio darbai žinomi tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Dar nuo 1958 m. V. Stauskas stengiasi atskleisti ir apsaugoti kultūrinį, istorinį šalies palikimą gamtos fone, atskleisti jį šiuolaikinių architektūros objektų tradicijose.

V. Stauskas aktyviai dalyvauja pasauliniuose kongresuose, tarptautinėse konferencijose. Yra paskelbęs daugiau kaip 140 straipsnių 7 kalbomis, išleidęs dvi knygas (dar penkias – kaip bendraautorius), parengęs daugiau kaip 40 teritorinio planavimo ir architektūros projektų. V. Stausko veikla apima įvairias sritis: jis projektuoja ne tik atskirus pastatus, bet ir jūros pakrantės kaimelius, turistinius kompleksus, nacionalinius ir regioninius parkus, didelius kultūrinius poilsio centrus ir t. t.