VDU KULTŪROS DIENOS: teminės ekskursijos miestiečiams

VDU KULTŪROS DIENOS: TEMINĖS EKSKURSIJOS MIESTIEČIAMS

„VDU kultūros dienų“ savaitės metu Menų fakulteto menotyrininkai, menininkai, kultūros paveldo specialistai kviečia drauge kitaip patirti kultūrinį Kauną. Ekskursijų dalyviai turės išskirtinę galimybę pamatyti tai, kas paprastai nėra matoma kultūros ir meno renginių lankytojams – t.y. meno ir kultūros institucijų „užkulisius“, kūrybinio ir kuratorinio proceso subtilybes, taip pat, už architektūros formų slypinčias paveldosaugos aktualijas. Netradicinės teminės ekskursijos vyks nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, nuo 17 iki 18 val.

Kadangi vietų skaičius yra ribotas – registracija būtina.

 

 

Ekskursijos pavadinimas: „TEATRAS: nematomoji pusė“

Ekskursijos vadovas: teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė

Ekskursijos anonsas: Ekskursijos Teatras: nematomoji pusė dalyviai turės išskirtinę galimybę pamatyti tai, kas paprastai žiūrovams yra nematoma – teatro užkulisius. Ir ne bet kokio teatro, o dviejų Kaune centre įsikūrusių naujų šiuolaikinio teatro židinių slapčiausias erdves, kuriose jaunieji teatralai įgyvendina pačius netikėčiausius kūrybinius eksperimentus. Tai – Kauno kultūros centre „Tautos namai“ įsikūrusi alternatyviems scenos menams skirta erdvė „Šelteris“ pristatanti į klasikinio teatro rėmus neįtelpančius kūrybinius projektus. Ir „VDU teatras“ – pirmasis profesionalus universiteto teatras Lietuvoje, išgarsėjęs savo kūrybine laboratorija, kurioje susitinka VDU „Vaidybos“ studijų programos studentai ir jau žinomi profesionalūs teatro kūrėjai. Su šiais teatrais ir jų nematomąja puse supažindins ekskursijos dalyvių teatruose lauksiantys čia dirbantys profesionalai.

Susitikimo vieta ir laikas: 2018 balandžio 16 d. 17 val. Šelteris, Vytauto pr. 79.

Trukmė: 1 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 25

Registracija: https://goo.gl/forms/LM30y5jOoGtbbkXA3

 

 

Ekskursijos pavadinimas:  „FOTOGRAFIJA: nuo dirbtuvių iki galerijos“

Ekskursijos vadovas: menotyrininkas ir menininkas Tomas Pabedinskas

Ekskursijos anonsas: Ekskursija Fotografija: nuo dirbtuvių iki galerijos jos dalyviams leis betarpiškai susipažinti su VDU Menų fakulteto erdvėmis, kuriose gimsta pačios jauniausios fotografų kartos – studentų – kūriniai. Tolesnis ekskursijos maršrutas ves į Kauno fotografijos galeriją, kuri yra neatskiriama Lietuvos fotografijos istorijos dalis ir šiandien išlieka viena svarbiausių fotografijai skirtų galerijų ne tik Lietuvoje. Į klausimus, kaip ir kodėl fotografija tampa meno kūriniu ir patenka ant prestižinės galerijos sienų, atsakys VDU MF Šiuolaikinių menų katedros vedėjas, menotyrininkas ir fotografas Tomas Pabedinskas.

Susitikimo vieta ir laikas: 2018 balandžio 17 d. 17 val. VDU Menų fakulteto Fotostudija, Muitinės g. 7 – 111.

Trukmė: 1 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 10

Registracija: https://goo.gl/forms/KlCtnrQYfqsGCQ5t2

 

 

Ekskursijos pavadinimas: „DAILĖ: Kauno senamiesčio meno galerijų užkulisiai“

Ekskursijos  vadovas: g101 vadovė ir kuratorė Margarita Žigutytė

Ekskursijos anonsas: Ekskursija Dailė: Kauno senamiesčio meno galerijų užkulisiai kvies apsilankyti Kauno senamiestyje įsikūrusiose meno galerijose bei pasiūlys susipažinti su jų kuratoriais, kurie studijuoja ar yra baigę VDU Menų fakulteto studijų programas. Ši ekskursija yra galimybė sužinoti ne tik apie kuratoriaus profesiją, bet ir atrasti skirtingas galerijų veikimo strategijas, vykdomus projektus bei galimybes jauniesiems menininkams.

Susitikimo vieta ir laikas: 2018 balandžio 18 d. 17 val. Galerija „Meno parkas“ , Rotušės a. 27

Trukmė: 1 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 15

Registracija: https://goo.gl/forms/FEHTUUH035WJfOzN2

 

 

Ekskursijos pavadinimas:  „ARCHITEKTŪRA IR PAVELDAS: griauti ar saugoti?“

Ekskursijos vadovas: VDU MF „Kultūros paveldo ir turizmo“ programos magistrantė, organizacijos „Ekskursas“ gidė Julija Činčytė.

Ekskursijos anonsas: Ekskursijos Architektūra ir paveldas: griauti ar saugoti? metu susipažinsite su Kauno senamiesčio architektūros paveldu iš arčiau. Sužinosite, kuo požiūris į paveldą skyrėsi tarpukariu ir dabar, kaip keitėsi senamiestis pirmosios Lietuvos respublikos laikotarpiu. Ekskursijos pradžios taške – VDU Menų fakultete, kur yra ugdomi būsimi paveldo specialistai –  atsiskleidžia šiuolaikinės paveldosaugos esmė.

Susitikimo vieta ir laikas: 2018 balandžio 19 d. 17 val. VDU Menų fakulteto kiemelis, Muitinės g. 7.

Trukmė: 1 val.

Maksimalus dalyvių skaičius: 30

Registracija: https://goo.gl/forms/U7NBqHy3JNojHKRi2