„VDU kultūros dienos 2021“: Rimgaudo Barauskio fotografijų paroda „Žmogus ir jo aplinka šiandien, vakar, rytoj“
Jaunosios kartos fotografas, „Naujųjų medijų meno“ programos absolventas Rimgaudas Barauskis jau ne vienerius metus nuosekliai domisi savo gimtojo Nerimdaičių kaimo praeitimi ir jo istoriją perteikia fotografijų pasakojime „Žmogus ir jo aplinka šiandien, vakar, rytoj“ apie Nerimdaičių kaimo „Vienuolyną” – savo paskirtis ne kartą keitusį, dabar jau apleistą pastatą. Kaip pasakoja projekto autorius, idėja sukurti projektą apie jo gimtuosiuose Nerimdaičiuose esantį „Vienuolyną“ „užaugo“ per daugelį metų. Asmeninis santykis su fotografuojama vieta ir žmonėmis suteikė galimybę į visą situaciją pažvelgti ypač jautriai, asmeniškai.
Nerimdaičių kaimo „Vienuolyne“ iš tiesų niekada neveikė vienuolynas, bet taip jį pavadino buvę gyventojai, nes dažniausiai čia gyveno vienišos moterys – mokytojos. Šiame pastate buvo klebonija, mokykla, jaunų mokytojų bendrabutis, neturinčių gyvenamosios vietos žmonių namai, laidojimo namai, dabar pastatas jau negyvenamas.
Kūrybinį projektą sudaro fotografijos, kuriose įamžinti pastato fasadas, kambariai, įvairūs objektai, buvusieji „Vienuolyno“ gyventojai, laidojimo namų įkūrėja ir paskutinė pastato gyventoja Stanislava. Visa tai papildyta buvusių gyventojų ir laidojimo namų įkūrėjos asmeninėmis istorijomis iš jų gyvenimo ir kūrybos „Vienuolyne“ laikotarpio. Kūrybinį projektą praturtina ir senos atvirutės, laiškai, dokumentai, fotografijos, rastos apleistame pastate.
Tokiu būdu autoriui pavyko kūrybiniame projekte atspindėti ir asmeninius žmonių gyvenimus, ir skirtingus Lietuvos istorijos tarpsnius. Kol kas svarbiausias Rimgaudo kūrybinis darbas buvo eksponuotas Kaune esančioje galerijoje „101”, o po parodos autorius buvo pakviestas ir sėkmingai dalyvavo tarptautinėse Rafał‘o Milach‘o ir Anios Nałęckos vedamose fotografijos knygų dirbtuvėse Kauno fotografijos galerijoje, kurių metu sukūrė savo autorinę knygą.