VDU KULTŪROS DIENOS: FILMAS „STEBUKLAS“

Balandžio 16 d. (pirmadienį) 18 val. VDU Didžiojoje salėje vyks tarptautiniuose kino festivaliuose įvertinto kino filmo “Stebuklas” (2017, scenarijaus autorė ir režisierė Eglė Vertelytė, platintojas VšĮ „Inscript“), peržiūra ir susitikimas su pagrindinio vaidmens atlikėja Egle Mikulionyte, už šį vaidmenį gavusia geriausios 2017 metų Lietuvos kino aktorės apdovanojimą.

APIE FILMĄ „STEBUKLAS“

1992 m. Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje: darbo nėra, bankai bankrutuoja, o prie dešros, kurios kilogramas kainuoja 350 talonų, driekiasi eilės. Irena, stipri moteris, ant kurios pečių laikėsi visas Biednių kaimo kolektyvinis ūkis, bando išlaikyti kiaulių fermą ir jos darbininkus. Padėti jai gali tik stebuklas. Ir jis įvyksta! Tiksliau – atvyksta. Raudonu Kadilaku į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis Bernardas. Ir pažada: kentėti liko nedaug – jis išgelbės fermą nuo bankroto ir netrukus Biednių gyventojai gyvens kaip Amerikoje. Ar Bernardas padės Irenai išgelbėti kiaules? O gal pats pakiš jiems kiaulę?

Ši tragikomiška istorija pasakoja apie kiaules, stebuklus, kiaulišką kapitalizmą ir sistemų sandūroje išgyventi bandantį žmogų.

(91 min., tragikomedija, Lietuvos, Bulgarijos ir Lenkijos bendra gamyba, 2017)

Filmas lietuvių kalba be subtitrų.


Scenarijaus autorė ir režisierė: Eglė Vertelytė

Vaidina: Eglė Mikulionytė, Vyto Ruginis, Andrius Bialobžeskis, Daniel Olbrychski, Gabija Jaraminaitė, Valentinas Krulikovskis, Valerijus Jevsejevas, Sonata Visockaitė. 

Operatorius: Emil Christov

Filmo dailininkas: Ramūnas Rastauskas

Prodiuseris: Lukas Trimonis

 

Daugiau informacijos: http://www.filmas-stebuklas.lt/