VDU Judesio studijos premjera: spektaklis „Metamarfozė“

Birželio 13 d. 18 val. 30 min. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Judesio studijos premjera – spektaklis „Metamorfozė“.

Kiekvienas žmogus yra turėjęs patirčių, kurios sukrėtė ir paskatino keistis. Dauguma yra patyrę metamorfozes, po kurių suvokiama, jog kiekvienas yra atsakingas už savąjį likimą.

Judesio spektaklyje „Metamorfozė“ vaizduojama žmogaus asmenybės ir jo gyvenimo transformacija, kuri vyksta keturiais etapais: suvokimo, transformacijos, pirmojo atstūmimo ir susitaikymo. „Metamorfozė“ – tai vizualinis paminklas žmogaus kovai dėl savo laimės ir dvasinio išsilaisvinimo.

„Spektaklio pagrindu tapo mano trejus metus trukusi transformacija, kai nusprendžiau tapti šokėja. Turėjau save sugriauti ir iš naujo susikurti, kad galėčiau būti tuo, kuo troškau visą savo gyvenimą. Dalindamasi savo patirtimis su aplinkiniais suvokiau, jog daugelis patiria panašias transformacijas ir kad mus visus vienija troškimas atrasti savo gyvenimo pašaukimą, nesvarbu, ko tektų atsisakyti. Tad „Metamorfozė“ yra mano ir studijos narių dovana tiems, kurie nedrįsta žengti lemtingo žingsnio ir įgyvendinti savo svajonių,“ – pasakoja spektaklio kūrėja Justina Kiuršinaitė.

Šiame spektaklyje nesiekiama kurti šokio. Kūrinį sudaro improvizacija paremtos judesių kompozicijos, kuriomis interpretuojama nagrinėjama tema bei įkūnijamos autentiškos atlikėjų patirtys.

Idėjos autorė ir choreografė: Justina Kiuršinaitė.

Atlikėjai: Justina Kiuršinaitė, Mantas Liekis, Rūta Rainytė.

Spektaklis nemokamas.

Amžiaus cenzas: N- 16.