VDU įvadinė studijų savaitė – naujas etapas prasideda

Tradiciškai Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pirmojo kurso studentus kviečia į įvadinės savaitės renginius, kurie vyks mokslo metų pradžioje rugpjūčio 28 – rugsėjo 1 dienomis. „Įvadas į studijas VDU 2017“ renginiai – proga susipažinti ne tik su universitetu, jo moksline veikla ir siūlomomis galimybėmis, bet ir su universiteto fakultetų dėstytojais, ir, žinoma, su studijų draugais. Neišbandytų galimybių nebūna, būna tik neatrastos, todėl pirmakursiams siūloma nepraleisti nei vienos įvadinės savaitės dienos renginio.

Pirmoji diena, rugpjūčio 28-oji, bus skirta susipažinimui. Universitete vyks susitikimai su fakultetų bendruomene – katedrų vedėjais, dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu. Vėliau vyks susitikimai su mentoriais, „Fotomedžioklė“, atvirą paskaitą surengs VDU dėstytojas Mindaugas Norkevičius, kuris praėjusiais metais VDU bendruomenės apdovanojimuose – „V2“ išrinktas kaip „Metų inovatorius“, pasižymintis interaktyvumu, paskaitų įdomumu ir nebijantis naujovių. Vėliau vyks VDU Studentų atstovybės prisistatymo vakaras.

Vilniuje studijuojantys VDU studentai laiko anglų diagnostinį testą ir kompiuterinio raštingumo testą, susitinka su mentoriais bei ruošiasi išvykai į Kauną.

Kalbų ir žinių diena – antroji įvadinės savaitės diena, rugpjūčio 29-oji. Prisijungia likusiai savaitei ir visuose renginiuose dalyvauja ir VDU studentai studijuojantys Vilniuje. Šią dieną universitete vyks testai stojantiesiems – diagnostinis anglų kalbos testas jo nelaikiusiems bei kompiuterinio raštingumo testas, vėliau – Užsienio kalbų mugė, pristatysianti VDU Užsienio kalbų institute siūlomas kalbų studijas, kūrybinės dirbtuvės, kurias surengs VDU Karjeros centras. Taip pat šią dieną bus pristatoma VDU Medijų laboratorija ir joje vykdoma veikla, galima bus išbandyti VDU Verslo praktikų centro „LEGO serious play“ simuliacinį žaidimą. Dieną užbaigs „Academia Cum Laude“ pristatymas. Pirmosios Lietuvoje unikalios individualių studijų sistemos vadovas prof. Egidijus Alkesnadravičus papasakos, kaip veikia partneryste, netgi bičiulyste paremtas modelis, kuris sutelkia dėstytojus ir studentus, norinčius ir galinčius siekti daugiau nei standartinės studijų programos bei sistemos.

Trečioji įvadinės savaitės diena – rugpjūčio 30-oji – Galimybių diena. Studentai galės sužinoti apie studijas, bendrabučius, stipendijas, įsilieti į VDU klubus ir kolektyvus. O atlikus visas užduotis atsipalaidavimui – paskaitų ciklo „Aš, alus ir dėstytojas“ atidarymas kartu su universiteto rektoriumi prof. Juozu Augučiu. Laisvo turinio paskaitų ciklas vyksta visus metus. Tikras VDU studentas turi bent kartą dalyvauti ir pažinti dėstytojus (šį kartą – Universiteto rektorių) kitokioje aplinkoje.

Ketvirtoji įvadinės savaitės diena – rugpjūčio 31-oji skirta susidaryti savo unikalų studijų tvarkaraštį ir užsiregistruoti į studijų dalykus. Visiems nuolatinių studijų pirmakursiams tai privaloma, todėl nepamiršk asmens dokumento. Registracijos eilė sudaroma pagal konkursinį stojimo į VDU balą. Konkursinę eilę ir tikslų savo registracijos į dalykus laiką galima rasti čia. Prieš iškilmingą naujų mokslo metų atidarymo šventę, išvakarėse lauks VDU susipažinimo vakarėlis. (Naktinis klubas „Basement coctail bar“, Pilies g. 12). Tavęs lauks įsimintinas vakaras, skirtas pažinčiai su bendruomene, naujais gyvenimo draugais ir bičiuliais! Durys atidaromos 21 val.

Tradicinę įvadinę savaitę užbaigs Mokslo metų pradžios šventė: Šv. Mišios, šventiniai susitikimai fakultetuose, bendra nuotrauka prie Vytauto Didžiojo paminklo, eisena, VDU pirmakursių priesaika, rektoriaus sveikinimas ir, žinoma, didelis šventinis VDU Rugsėjo 1-osios tortas.

Įvadinės savaitės tiksli programa Kaune