VDU išlieka tarptautiškumo lyderiu Lietuvoje

7F4A9370

Gegužės 9 d. paskelbtame 2017 metų universitetų reitinge, kurį pristatė žurnalas „Reitingai“, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) antrus metus iš eilės buvo pripažintas tarptautiškiausiu universitetu Lietuvoje ir išliko tarp lyderių pagal moksliškumą.

VDU ir vėl surinko didžiausią taškų skaičių tarp visų šalies valstybinių universitetų (9,3) pagal konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje – šioje kategorijoje buvo įvertintos studijų programos užsienio kalba, jungtinės studijos su užsienio universitetais, užsienio studentai, iš svetur atvykę akademiniai darbuotojai, akademinių mainų statistika. Kaip ir 2016-ųjų reitinge, Vytauto Didžiojo universitetas išsaugojo antrą poziciją pagal moksliškumą, meno ar sporto veiklą ir akademinio personalo pasiekimus (7,3 taško).

Tarptautiškumas ir moksliškumas išlieka vienomis didžiausių VDU stiprybių, vertinamų ir tarptautiniu mastu. 2016 m. QS kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių reitinguose universitetas buvo įvertintas antrąja vieta tarp visų Lietuvos aukštųjų mokyklų pagal dėstytojų tarptautiškumą ir darbuotojus, turinčius daktaro laipsnį. Didžiausiame tarptautiniame universitetų reitinge „U-Multirank“ VDU gavo aukščiausią įvertinimą Lietuvoje (1, arba „labai gerai“) kategorijose, kuriose įvertinta meninė produkcija, už mokslinę veiklą gautos išorinės pajamos, užsienio kilmės (tarptautiniai) akademiniai darbuotojai, bendros regioninės publikacijos ir bakalauro studijas numatytu laiku baigusių studentų proporcija.

Bendrame žurnalo „Reitingai“ universitetų įvertinime VDU užėmė trečiąją vietą – dėl nedidelio surinktų taškų skirtumo, ir antrąją, ir trečiąją vietas reitinge pasidalino po du šalies universitetus.