VDU galerijoje 101 „Kaunas Photo 2011” paroda

VDU galerijoje 101 vyksta festivalio „Kaunas Photo 2011” paroda „Atsigęžimas” / „Rewind” (autorė: Nina Korhonen).

Apie projektą „Atsigęžimas” / „Rewind”
Nina Korhonen savo paskutiniąją fotografinės trilogijos dalį pirmą kartą pristatė 1997 m. galerijoje Odile Ouzeman, kur surengė personalinę parodą.

Po paskutiniųjų serijų (Memory / Atmintis), Rewind tęsia pasakojimą apie moters gyvenimo istoriją, kurią menininkė pateikia dokumentiškai – dienoraščio pavidalu. Šis N. Korhonen fotografijos tarsi įgauna ikonos pavidalą, kuriame peržengiamos intymumo ribos ir išgyvenama mūsų asmeninė patirtis. Rewind vaiduose atsispindi autorės santykis ir prieraišumas, kas ir suteikia šiai serijai gilesnę vertę.

Ši autobiografinė retrospektyva menininkei suteikia galimybė išlaikyti savo emocijas, įamžinti svarbias vietas asmeninėje istorijoje, kraštovaizdžius, tapusius gyvenimo šaltiniu bei persipynusius meilės, mirties ir baimės simbolius.

Šios trilogijos fotografijose pristatomi ryšiai tarp skirtingų gyvenamųjų vietų, kultūrų ir kūrybingo pasirinkimo ištekėti už norvegų fotografo.

Serija Rewind yra šios fotografijų trilogijos pabaiga, kurioje pasakojamas moters gyvenimo ciklas skirtinguose amžiaus tarpsniuose, vietose, aplinkybėse ir pasirinkimuose.

Daugiau apie Kaunas Photo 2011 >