VDU bendruomenės nariams – Kauno Kultūros ir meno premijos

Spalio 11 d. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto profesoriui Romualdui Požerskiui ir šio fakulteto absolventei dr. Virginijai Vitkienei Kauno rotušėje miesto meras Rimantas Mikaitis įteikė Savivaldybės įsteigtas Kultūros ir meno premijas. Šie garbingi apdovanojimai įsteigti 2007 m. ir teikiami už ilgametę aktyvią bei reikšmingą kultūrinę veiklą.

Prof. R. Požerskį Kultūros ir meno premijai pasiūlė Kauno meno kūrėjų asociacija. Jam apdovanojimas buvo įteiktas už ilgametį fotografijos meno puoselėjimą. Prof. R. Požerskis Kauno ir Lietuvos kultūrai svarbus ne tik kaip iškilus menininkas, bet ir dėl savo švietėjiškos veiklos, nuolat įvairiose šalyse rengiamų parodų, kurios atstovauja mūsų šalies kultūrą užsienyje.

Dr. Virginija Vitkienė pagerbta už vizualinio meno puoselėjimą organizuojant tarptautinę Kauno bienalę „Textile“. Jau tradicine tapusi, Laikinąją sostinę tarptautinėje meno scenoje reprezentuojanti dr. V. Vitkienės organizuojama Kauno bienalė pasižymi novatoriškumu, originaliu požiūriu į tekstilės ir šiuolaikinio meno tendencijų jungtis, praturtina mūsų miesto kultūrinį gyvenimą ne vien reikšmingomis parodomis, bet ir kūrybinėmis dirbtuvėmis, gyvais judesio meno pasirodymais, edukaciniais renginiais.