Lapkričio 17 – VDU absolventų diena

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), tęsdamas kasmetinę tradiciją, lapkričio 17 d., penktadienį, kviečia universiteto absolventus sugrįžti į savo alma mater. VDU kviečia sugrįžti visus tuos, kurie studijas jau baigė – nesvarbu, ar prieš metus, ar prieš kelis dešimtmečius.

Organizuojama absolventų diena „Pasimatymai A ‘17“ bus skirta susitikimams fakultetuose, pasimatymui su dėstytojais, senais studijų bičiuliais, kurso draugais ir pačiu universitetu šiandien, diskusijoms apie  valstybę ir universitetą. Renginius vainikuos šventinis koncertas.

Valstybingumas, tarpukaris ir universitetas

Kaip valstybei svarbiausia yra jos piliečiai, taip ir universitetui – jo bendruomenė. Piliečiai tampa šalies ambasadoriais pasaulyje, o absolventai – universiteto. Ši absolventų diena „Pasimatymai A ‘17“ simboliškai skiriama Lietuvos valstybės šimtmečiui.

Lapkričio 17 d., 17 val., į universitetą grįžę absolventai kviečiami dalyvauti susitikimuose savo fakultete.

VDU Menų fakultetas kviečia absolventus į interaktyvų renginį MENŲ LAB’as. MENŲ LAB’e absolventai susitiks su fakulteto dėstytojais, apsilankys menų laboratorijose ir studijose, išbandys save skirtingose kūrybinėse veiklose.

Renginys prasidės VDU menų galerijoje 101, kurioje veiks fotografijų paroda „Neramūs keliautojai“, neformaliam pokalbiui kvies parodos autorius fotomenininkas Romualdas Požerskis ir kuratorius Tomas Pabedinskas.

Vieta: Muitinės g. 7, VDU menų galerija 101

Laikas: 17:00 – 18:30 val.

Po susitikimo fakultete, 19.00 val., didysis absolventų ir universiteto bendruomenės susitikimas vyks VDU Didžiojoje salėje, kur Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalo atradėjas, VDU profesorius Liudas Mažylis dalinsis mintimis apie valstybingumą paskaitoje „VDU ir 1918 m. vasario 16 d. sąšaukos“.

Po šventinio profesoriaus pranešimo vyks VDU Kamerinio orkestro koncertas „Tarpukario šlageriai“ (dirigentas – Jonas Janulevičius, solistas – Andrius Apšega). Šis koncertas taip pat siejamas su šalies valstybingumu, kuris suklestėjo būtent tarpukario laikotarpyje. Kaune tarpukariu veikė vienintelė lietuviška aukštoji mokykla, tapusi gyvybiškai svarbiu mūsų šalies kultūros, mokslo bei modernios, laisvos intelektualios minties židiniu.

Lietuvos šimtmetis ir VDU

Vytauto Didžiojo universiteto tradicijos pradžia sutapo su Lietuvos valstybingumo gimimu. 1918 m. vasario 16 d. paskelbus politinę nepriklausomybę, Lietuvos šviesuomenė vienu svarbiausių uždavinių laikė įkurti lietuvišką universitetą. 1930 m., minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo 500 metų mirties sukaktį, Lietuvos universitetui Kaune suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas. Po ketverių metų, reorganizavus iki tol veikusius Aukštuosius kursus, atidarytas Lietuvos universitetas Kaune. Todėl absolventų susitikimas pagerbs dvi jubiliejines datas: ne tik Lietuvos valstybės atkūrimą, bet ir universiteto įkūrimo 95-ąją sukaktį.

Visa šiandieninio demokratiško ir laisvo Vytauto Didžiojo universiteto istorija būtent ir siejasi su Lietuvos valstybės šimtmečio istorija – Vasario 16-oji, tarpukaris, sovietinės okupacijos įtaka ir universiteto reorganizavimas. Džiugu, kad nepaisant visų įvykių, VDU akademinė tradicija ne tik išliko, bet ir toliau ilgus dešimtmečius iki valstybingumo atkūrimo vystėsi išeivijoje. 1989 m. VDU buvo atkurtas bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis. Tuo metu jis tapo pirmąja šalyje autonomiška aukštąja mokykla.

Praėjus 28 metams, VDU laukia visų savo alumni, kurie savo darbais, idėjomis ir pilietiškumu kasdien kuria valstybę bei pasaulį, susitikti savo alma mater ir ne tik pabendrauti apie artėjantį valstybės šimtmetį, bet ir pasisemti įkvėpimo kurti savą naujojo šimtmečio istoriją.

Absolventai, kurie planuoja dalyvauti šventėje  – maloniai kviečiami registruotis.