Vaidybos studentai pasaulinėje oratorijos „Sakurų prisiminimai“ premjeroje

Sausio 5, 6 ir 7 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje žiūrovai pamatė bendro japonų ir lietuvių menininkų darbo vaisius –Kaune 1939-1940 metais rezidavusio bei tūkstančiams žydų gyvybes išgelbėjusio Japonijos diplomato Čijūnės Sugiharos atminimui skirtos oratorijos „Sakurų prisiminimai” pasaulinę premjerą. Šios oratorijos trupėje – ir visi VDU pirmo bei antro kursų vaidybos studentai.

Tarptautinis kūrybinis tandemas, ko gero, pirmasis toks abiejų šalių istorijoje, natūraliai užčiuopia įdomių bei netikėtų japonų ir lietuvių tautų kultūrinių jungčių. Bendrame kūrinyje, anot spektaklio statytojų, ne tik susitinka dvi tautos, bet ir du skirtingi laikmečiai. Č. Sugiharos gyvenimas persipina su šiandiena. Tai – neišdildomas atminimas. Tarsi antspaudas, kuris įsirėžė tiek išgelbėtų žmonių vizose ir atmintyje, tiek -istorijos puslapiuose.

„Sakurų prisiminimus” režisavo Šugo Ikoh (Shugo Ikoh) – režisierius iki šiol spektaklius sėkmingai kūręs ne tik garsiausiose Japonijos, bet ir Jungtinės Karalystės, Austrijos bei kitų šalių scenose. VDU studentams jis patikėjo ne tik choro, bet ir porą soluojančių šokėjų vaidmenų. Ir nors nebuvo lengva suderinti repeticijų ir studijų tvarkaraščius, režisierius studentų darbu liko patenkintas.

Japonų ir lietuvių menininkų projekto vadovo Hiroukio Jamašitos (Hirouki Yamashita) teigimu, bus ieškoma galimybių „Sakurų prisiminimus” parodyti ir Č. Sugiharos gimtinėje Japonijoje.

„Sakurų prisiminimai” Nacionaliniame Kauno dramos teatre bus vaidinami tik tris vakarus iš eilės. Antradienį (sausio 7 d. 18 val.) spektaklį numatyta tiesiogiai transliuoti per LRT kultūros kanalą.