Universitete vyks Europos kultūros parlamento sesija

Rugsėjo 8–10 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) ir Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 patalpose vyks Europos Kultūros parlamento sesija.

Sesijos metu, į kurią kviečiami visi kultūros atstovai bei miesto ir šalies bendruomenės nariai, bus svarstomos įvairios aktualios su Europa ir jos kultūra susijusios temos, įskaitant, bet neapsiribojant, universitetų vaidmeniu Europos kultūros sostinėse ir Europos kultūrai apskritai, bei šiuo metu itin aktualūs kultūros diplomatijos ir kultūros vaidmens karo kontekste klausimai.

„Dažną suklaidins „parlamento“ pavadinimas: mes įpratę, kad parlamentuose dirba pagal partinius sąrašus išrinkti asmenys, kartais nelabai susigaudantys ką ir kodėl čia jie veikia. Europos kultūros parlamentas (EKP) yra nevyriausybinė organizacija ir jos narių niekas nerinko, tik rekomendavo ir svarstė EKP komitetai. Panašiai yra priimami asmenys į įvairias draugijas: filosofų, sociologų, psichologų. Pagal savo tikslus ir veiklas EKP yra identiškas Santaros-Šviesos organizacijai pasaulio lietuvių tarpe: neformali, aprėpia daugelį šalių, joje veikia įvairūs su kultūros politika susiję asmenys. Svarbiausia čia yra ne formalus atstovavimas, o gebėjimai, kultūrinis Europos pilietiškumas ir aktyvumas. EKP vadovaujasi nuostata: „mes visi esame lygūs europiečiai“ ir skatina europietišką tapatybės formavimą, europietišką kosmopolitizmą“, – teigia EKP narys, filosofas, VDU profesorius Gintautas Mažeikis. Daugiau informacijos apie EKP sesiją galite sužinoti prof. G. Mažeikio tinklalaidėje.

Europos kultūros parlamentas vienija nepriklausomus menininkus, rašytojus, menininkus, muzikantus, istorikus, filosofus, dizainerius, architektus ir kitus kultūros sričių atstovus iš įvairių Europos šalių.

Tarp EKP įkūrėjų yra buvęs Suomijos užsienio reikalų ministras Pär Stenbäckas, buvęs Švedijos diplomatas, operos dainininkas, tarptautinių santykių profesorius Karl-Erik Norman, knygos „Europos istorija“ autorius Frederique Delouche ir kiti. Parlamento senatoriai:  Benjaminas Bradshaw – buvęs Britanijos kultūros ministras, Erna Hennicot-Schoepges, buvusi Luxemburgo kultūros ministrė, Memli Krasniqi – buvęs Kosovo kultūros ministras, Ivaylo Znepolski – buvęs Bulgarijos kultūros ministras ir kiti. Tarp jų – ir anapilin iškeliavę žurnalistė Anna Politkovskaja bei filosofas ir kultūros politikas Leonidas Donskis.

Šįmet prie EKP prisijungia VDU Menų fakulteto dekanė profesorė Jurgita Staniškytė, VDU Muzikos akademijos dėstytojas pianistas Rimantas Vingras bei Kaunas 2022 vadovė Virginija Vitkienė.

Kviečiame dalyvauti sesijos atidarymo renginyje rugsėjo 9 d. 18–20 val. bei plenarinėse susitikimo sesijose ir specializuotuose seminaruose.

Rugsėjo 10 dieną 15.30–18.00 paraleliai vyks šie seminarai:

„The Creative Process – How can the cultural creativity process contribute to a creative process in other sectors of society?“ kurį ves profesorius iš Burren College of Art Airijoje Timothy Emlyn Jones. Skirtas daugiau plastikos ir vaizduojamųjų menų kūrėjams ir ekspertams, bet maloniai kviečiama ir platesnė Lietuvos meno ir kultūros bendruomenė.

„Europos universitetų iššūkiai istorikams, filosofams ir kitiems intelektualams“ – šį susitikimą moderuos „Academy of Ideas“ vadovė Claire Fox ir filosofijos profesorius Stelios Virvidakis iš Nacionalinio ir Kapodistrijos Atėnų universiteto.

Būtina registracija internetu čia. Registracija vyksta iki rugsėjo 1 d.

Renginys vyks anglų kalba.

Išsami renginio programa

Renginys yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.