Turkų menotyrininko Tolgos Uzono paskaita „Osmanų laikotarpio miniatiūrų tapyba“

Menų fakulteto Menotyros katedra kviečia į turkų menotyrininko, Karabuko universiteto dėstytojo Tolgos Uzuno paskaitą „Osmanų laikotarpio miniatiūrų tapyba“.

Osmanų imperijos laikotarpio miniatiūrų tapyba, nuo XV amžiaus puošusi rankraščius, turi ir mokslinę, ir meninę vertę. Tapytojų sukurti vaizdai meninės išraiškos priemonėmis iliustravo ir išryškino tekstų idėjas. Miniatiūrų tapyba, gyvai atvaizdavusi svarbius istorinius įvykius, seniai traukia tyrinėtojų dėmesį. Paskaitoje bus kalbama apie miniatiūrų tapybos raidą XV-XIX a., svarbiausius šio laikotarpio kūrinius, iliustruotų rankraščių temas ir imperatoriškąsias miniatiūrų dirbtuves Topkapi rūmuose.

Paskaita vyks gegužės 20 d., antradienį, nuo 13.00 val. VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53).