Tim van Tuil paskaita/dirbtuvės

Balandžio 6 d., trečiadienį, 16 val. VDU menų galerijoje „101“ vyks menininko Tim van Tuil paskaita/dirbtuvės.

Tim van Tuil yra skulptorius, tapytojas, grafikas ir performansų kūrėjas, gimęs 1976 metais  s’Hertogenbosche, Nyderlanduose. Mokslus baigė garsioje AKI Dailės akademijoje ir savo darbais tapo žinomas Olandijoje. Ilgos kelionės po Europą ir Artimuosius Rytus atvedė jį į Lietuvą. Šiuo metu menininkas gyvena ir kuria Kaune.
Paskaitoje Tim van Tuil pasakos apie save ir savo kūrybą, bus rodomas menininką pristatantis interviu, keliami diskusiją provokuojantys klausimai (suvokimas ir interpretacija, „suvokimo“ „tikrumas“ ir pan.).

Taip pat menininkas pasakos apie savo, kaip kūrėjo transformaciją, bei skulptūrų projekto „Rėmai“ („Frames“) ištakas, aptars įvairius filosofinius ir etinius kūrybos aspektus, šviesos naudojimą, „Rėmų“ virsmą į mechanines (statines ir kinetines) skulptūras, žiūrovo įtraukimą ir jo tapsmą kūrinio dalimi.

„Pagrindinė menininko veiklos kryptis – medinės struktūros („Rėmai“). Tai erdvės fragmentacija – viena vertus ji atkreipia dėmesį į ypatingas mūsų gyvenamojo meto grėsmes, kita vertus, generuoja naują konceptualų ir galbūt terapinį vitališkumą. 
Atrodytų, fiziniai medžio apdirbimo veiksmai yra labai paprasti, tačiau sujungti į vieną formą – skulptūrą, tapdami integruotos transformacijų serijos dalimi, jie įgauna stebinančio simbolizmo. Apdirbimo ir medžio formos transformacijos veiksmai įkūnija psichologinės raidos logiką. Jie sukuria metaforą: simbolizuoja žmogaus proto vystymąsi. Kiekviena iš dalių formuoja funkcionuojančią visumą – erdvės konteinerį.“ (Eglė Dean „Keliautojas“, Krantai 2010-2).