Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ kviečia dalyvauti jaunųjų kritikų dirbtuvėse!

Nors festivalis šią vasarą vyks ne pirmus metus, tokios dirbtuvės rengiamos pirmą kartą. Dirbtuvių tikslas – suteikti galimybę rašantiems ir norintiems rašyti kritikos tekstus pagilinti savo žinias ir rašymo įgūdžius. Festivalis siekia sudaryti galimybę kritikams artimiau susipažinti su šiuolaikiniu teatru ir paskatinti juos rašyti spektaklių recenzijas, kurios bus publikuojamos. Iki birželio mėnesio vyks paskaitos, kurių metu žinomi šalies teatro kritikai plačiau supažindins su scenos menais ir recenzijų rašymo specifika. O „ConTempo“ festivalio metu liepą ir rugpjūtį bus galima lankytis spektakliuose ir juos recenzuoti. Dalyvavimas dirbtuvėse nemokamas, visi užsiėmimai vyks VDU Menų fakultete.

SVARBU. Paskaitos yra atviros visiems, ne tik dirbtuvių dalyviams! Jeigu susidomėjai, nedvejok ir užsuk. Paskaitų klausytojams dalyvauti festivalio renginiuose ir rengti kritikos tekstus nėra privaloma.

Balandžio 21 d. 14 val. VDU Menų fakultete, 210 auditorijoje, vyks įvadinis susitikimas su festivalio „ConTempo“ organizatorėmis Gintare Masteikaite ir Egle Nevedomske, kurio metu bus išsamiau pristatytos jaunųjų kritikų dirbtuvių programos tikslai ir festivalio renginiai.

Numatytos paskaitos:

Balandžio 29 d. 13 val. VDU Menų fakultete, 106 a. Rūtos Oginskaitės paskaita;

Gegužės 9 d. 11 val. VDU Menų fakultete, 106 a. Aušros Kaminskaitės paskaita;

Gegužės 16 d. 13 val. VDU Menų fakultete, 106 a. Vaido Jauniškio paskaita.

Paskaitų trukmė – 1,5 val.

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ nuo 2019 m. kiekvieną rugpjūčio mėnesį į Kauną ir Kauno rajoną atneša dar daugiau gyvybės, nematytų triukų, kvapą gniaužiančių pasirodymų, jautrių meninių emocijų ir netikėtų susitikimų su įdomiausiais Lietuvos ir pasaulio menininkais. Inicijuotas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, šiais metais festivalis pristatys įspūdingiausią renginį savo istorijoje.

Festivalio „ConTempo 2022“ renginiai:

Liepos 14-17 d. įžanginiai festivalio renginiai Eiguliuose ir Kauno rajone;

Rugpjūčio 1-21 d. festivalio pagrindinė programa. Renginiai vyks Kaune ir Kauno rajone.

Kilusiais klausimais kreiptis į dirbtuvių koordinatorę, VDU teatrologę Deimantę Dementavičiūtę-Stankuvienę: deimante.dementaviciute-stankuviene@vdu.lt.