Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo 2024“ kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultetu kviečia dalyvauti jaunųjų kritikų dirbtuvėse

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ inicijuotame festivalyje startavusi kritikų programa susilaukė aktyvaus norinčiųjų rašyti susidomėjimo, tad yra tęsiama toliau. Dirbtuvių dalyviams suteikiama galimybė nemokamai lankytis visuose festivalio spektakliuose ir pasirinktinai parengti kritikos tekstus, kurie publikuojami kultūros leidiniuose bei portaluose. Dirbtuvių tikslas – suteikti galimybę tiek jau rašantiems, tiek pradedantiems rašyti autoriams pagilinti teorines žinias ir lavinti praktinius gebėjimus.

 

Šią vasarą festivalis „ConTempo“ vyks rugpjūčio 5-11 dienomis Kauno mieste ir rajone. Iki tol balandį ir gegužę VDU įvyks dvi atviros dirbtuvės, skirtos stiprinti kalbinio meistriškumo įgūdžiams. Dirbtuves ves puikiai lietuvių kalbos subtilybes išmananti lektorė Danguolė Kalinauskaitė.

 

Dirbtuvės vyks:

Balandžio 25 d. 15 val. VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7, Kaunas), 106 auditorijoje,

Gegužės 9 d. 15 val. VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7, Kaunas), 106 auditorijoje;

Dirbtuvių trukmė – po 2 val.

 

SVARBU. Paskaitos yra atviros visai visuomenei, ne tik dirbtuvių dalyviams! Registracija nereikalinga. Jeigu susidomėjai, nedvejok ir užsuk. Paskaitų klausytojams dalyvauti festivalio renginiuose ir rengti kritikos tekstus nėra privaloma.

 

Danguolė Kalinauskaitė – humanitarinių mokslų daktarė, mokslininkė, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto lektorė. Savo mokslinėje veikloje Danguolė tyrinėja kalbą. Tyrimais ji siekia suprasti kalbos galią skirtinguose kontekstuose, poveikį numatytiems adresatams ir kaip, priklausomai nuo to, gali skirtis pati kalba. Šiuolaikinės kalbos technologijos ir metodai – Danguolės tyrimų palydovai.

 

Apie dirbtuves: tekstas nėra tik žodžių kratinys. Čia prasmę kuria viskas – ir turinys, ir forma. Kritikos tekstas – itin charakteringas ir didelės atodairos reikalaujantis žanras. Ir jame ypač didelis vaidmuo tenka kalbai: jos formai, ja kuriamam turiniui, ja užpildomai (arba sujaukiamai) erdvei tarp kritiko ir kritikos objekto autoriaus. Dirbtuvių metu suprasime, kaip pasirinkta skirtinga kalbinė raiška keičia mūsų kuriamą prasmę, išmoksime būti dėmesingesni savo kalbai, kuria kritikuojame arba giriame, gilinsimės į pačią kalbos formą – kritikos teksto priemonę. Viską bandysime praktiškai. Dirbtuvės taps erdve stiprinti kalbinio meistriškumo įgūdžius, reikalingus pradedantiesiems kritikams: kalbėsimės, rašysime ir dirbsime su kalba.