Tarptautinėje konferencijoje – dėmesys vėlyvojo sovietmečio suvokimui

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kartu su humanitarinių mokslų klasteriu „Komunizmo irimas ir pokomunistinės transformacijos“ kviečia įvairių mokslo krypčių tyrėjus dalyvauti 2011 m. gruodžio 1-2 d. vyksiančioje tarpdisciplininėje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Understanding Late Soviet Period in the 21st Century: Reflections on History, Ecology, Economics and Art“ ir iki lapkričio 14 d. siųsti pranešimų santraukas. Konferencijos kalba – anglų.

Konferencijos tikslas – aptarti ekonominius, sociologinius, kultūrinius ir politinius lūžio taškus Rytų-Vidurio Europoje, XX a. pabaigoje. Šiandieną įvykę pokyčiai vertinami iš skirtingų kartų perspektyvos – tiek įvykių liudininkų, tiek žmonių, apie laikmetį žinančių tik iš vadovėlių. Todėl konferencija siekia skatinti dialogą tarp skirtingų kartų ir tautų tyrėjų, kviesdama iš naujo įvertinti posovietines transformacijas Rytų-Vidurio Europoje, atsižvelgiant į konkrečias socialinio ir politinio gyvenimo aplinkybes. Organizatoriai laukia originalių įžvalgų apie laikmetį, turėjusį lemiamą reikšmę liberalios demokratijos ir rinkos ekonomikos formavimosi kryptims minėtame regione.

Pranešimų santraukas (iki 300 žodžių) anglų kalba siųsti iki 2011 m. lapkričio 14 d. el. paštu transformations@pmdf.vdu.lt. Atrinkti pranešimai po konferencijos planuojami išleisti recenzuojamoje publikacijoje.

Daugiau informacijos kviečiame skaityti čia >

Visais su konferencija susijusiais klausimais prašome kreiptis el. paštu: transformations@pmdf.vdu.lt.