Studentams įteiktos prof. B. Vaškelio ir prof. B. Bieliuko stipendijos

Gruodžio 20 d., trečiadienį 14 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas) Menų fakulteto studentams buvo įteiktos buvusio VDU rektoriaus prof. Broniaus Vaškelio ir prof. Broniaus Bieliuko stipendijos.

PROF. BRONIAUS VAŠKELIO VARDINĖ STIPENDIJA

Buvusio VDU rektoriaus, VDU garbės profesoriaus Broniaus Vaškelio (1922 – 2021) vardinės stipendijos laureatai – Menų fakulteto “Teatrologijos ir scenos menų vadybos” II kurso magistrantas Gabrielius Kavaliauskas bei Menų fakulteto “Menų istorijos, kritikos ir medijų” programos IV kurso bakalaurantė Ugnė Kulbokaitė.

Universitete įsteigta prof. Broniaus Vaškelio vardinė stipendija dalimis yra kasmet skiriama Menų fakulteto Teatrologijos katedros ir Humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos katedros bakalauro (II-IV kurso), magistrantūros arba doktorantūros studijų studentams, kurie gerai mokosi, aktyviai dalyvauja kultūrinėje ir meninėje veikloje, nuosekliai plėtoja teatrologijos arba lietuvių literatūros tyrimų tematikas.

B. Vaškelis ir jo žmona filantropinę veiklą vykdė nuo pat pirmųjų universiteto atkūrimo dienų. 2011 m. B. Vaškelis įsteigė savo vardo stipendiją, taip norėdamas įvertinti ir motyvuoti jaunuosius meno ir humanitarinių mokslų tyrinėtojus siekti akademinių aukštumų. Po Profesoriaus mirties jo šeima ir universitetas nutarė tęsti stipendijos tradiciją.

Prof. Bronius Vaškelis (1922 – 2021) yra teatrologas, literatūrologas, VDU Garbės profesorius, buvęs VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas (1992 m.) ir VDU rektorius (1993–1996 m.), Teatrologijos katedros įkūrėjas ir vedėjas (1997–2003 m.), VDU profesorius emeritas (2009-2021). Už nuopelnus Lietuvai jis apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu. Gyvendamas JAV dirbo Lafayette koledže, kur buvo Užsienio kalbų fakulteto dekanu, nuo 1975 m. – profesoriumi, taip pat Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedros vedėju.

PROF. BRONIAUS BIELIUKO VARDINĖ STIPENDIJA

Lietuvių fondo (LF) JAV administruojamo prof. Broniaus Bieliuko stipendijų fondo stipendija įteikta Menų fakulteto “Meno kuratorystės” programos magistrantui Tomui Genevičiui.

Lietuvių išeivijos visuomenininko Broniaus Bieliuko (1908 04 26 – 1992 03 10) vardinė stipendija skiriama Vytauto Didžiojo universiteto humanitarinių ir socialinių mokslų sričių istorijos, filologijos, etnologijos, filosofijos, teologijos, menotyros, sociologijos, politologijos ir teisės krypčių studijų studentams