Studentai analizuos V. Šekspyro herojų paveikslus

VDU Teatrologijos katedros „Teatro klubas“ kviečia į trečiąją paskaitų ciklo „Studentai apie teatrą“ paskaitą „Moterų vaizdiniai E. Nekrošiaus ir O. Koršunovo „Hamleto“ pastatymuose“. Paskaita vyks gegužės 5 d. (ketvirtadienį) galerijoje „101” (Laisvės al. 53, Kaunas), 18 val. Pranešimą skaitys Menotyros bakalaurantė Kristina Poškutė.

Pasaulyje yra menininkų, kurių kūryba buvo, yra ir bus vėl ir vėl analizuojama, perkuriama ar interpretuojama. Jų darbai priskiriami aukštajai kultūrai, kurių vertė didėja su kiekvienu dešimtmečiu ar dar greičiau. Taigi, V.Šekspyras yra vienas iš tų autorių, kurio kūryba ne tik žavimasi, bet ji atgyja šiuolaikiniuose žanruose: kine, teatre, muzikoje ir t.t. O. Koršunovo ir E. Nekrošiaus, dviejų skirtingų laikotarpių režisierių, bandymas savaip pažiūrėti į V.Šekspyro „Hamletą“ yra patvirtinantis pavyzdys, kad yra kūrinių ir autorių nepavaldžių laikui. Pjesės pavadinimas sufleruoja, jog veiksmo epicentre – vyras, tačiau greta jo dvi ryškios ir skirtingos moterys, t.y. Ofelija ir Gertrūda. Remiantis feminizmo teorijomis norėčiau pateikti, spektakliuose esančių, moterų paveikslų analizę ir palyginti juos. Gal ofeliškas nekaltumas tampa abejotinas, o Gertrūdos išdavystė, tai meilės išraiška vyrui?

„Studentai apie teatrą“ ciklo pagrindinė idėja ir tikslas pasidalinti teatro žiniomis su akademine ir miesto bendruomene. Dažnai jaunieji menotyrininkai ir teatrologai atlieka puikius tyrimus ir sukaupia gausias žinias apie teatro istoriją, šiuolaikinio teatro procesus, analizuoja teatro fenomeną, aptaria menininkų portretus ir t.t. Ir dažnai nutinka taip, jog šios žinios taip ir lieka „sudulkėti“ stalčiuose ir lentynose. Paskaitų ciklas „Studentai apie teatrą“ sieks paprasta, kasdiene kalba, be jokių akademinių vingrybių ir terminologijos pasidalinti savo žiniomis, paaiškinti, papasakoti, padiskutuoti.

Sekanti paskaita apie Beno Šarkos teatrą vyks gegužės 11 d., 18 val., Menų fakulteto 502 aud.(Laisvės al. 53, Kaunas). Pranešimą skaitys bakalaurantė Beata Brazauskaitė.