Studentai analizuos moderniojo teatro pradininko kūrybą

VDU Teatrologijos katedros „Teatro klubas“ kviečia į antrąją paskaitų ciklo „Studentai apie teatrą“ paskaitą „A. Strindbergo dramaturgija šiuolaikiniame Lietuvos teatre“. Paskaita vyks balandžio 27 d. (trečiadienį) Menų fakulteto (Laisvės al. 53, Kaunas), 502 auditorijoje, 18 val. Pranešimą skaitys Teatrologijos ir scenos menų vadybos magistrantė Deimante Dementavičiūtė.

Augustas Strindbergas (1849-1912) – žymiausias XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios Švedijos rašytojas, laikomas moderniojo teatro pradininku. Dramaturgo pjesės pasaulio teatruose statomos iki šių dienų, Lietuvos režisierių jos taip pat yra mėgiamos. Paskaitoje bus pristatomi A.Strindbergo dramaturgijos esminiai bruožai, kuo jo dramaturgija ypatinga ir aktuali, aptariama kodėl rašytojas laikomas moderniojo teatro tėvu, bei supažindinama su A. Strindbergo pjesių pastatymais Lietuvoje: kokios ir kada buvo pastatytos pjesės (nuo 1990 metų), kokie režisieriai jas statė, kuo buvo panašūs ir skyrėsi šie pastatymai.

„Studentai apie teatrą“ ciklo pagrindinė idėja ir tikslas pasidalinti teatro žiniomis su akademine ir miesto bendruomene. Dažnai jaunieji menotyrininkai ir teatrologai atlieka puikius tyrimus ir sukaupia gausias žinias apie teatro istoriją, šiuolaikinio teatro procesus, analizuoja teatro fenomeną, aptaria menininkų portretus ir t.t. Ir dažnai nutinka taip, jog šios žinios taip ir lieka „sudulkėti“ stalčiuose ir lentynose. Paskaitų ciklas „Studentai apie teatrą“ sieks paprasta, kasdiene kalba, be jokių akademinių vingrybių ir terminologijos pasidalinti savo žiniomis, paaiškinti, papasakoti, padiskutuoti.

Kitose ciklo paskaitose žadama kalbėti apie moterų vaizdinius E. Nekrošiaus ir O. Koršunovo W. Shakespeare‘o pastatymuose, vyrų įvaizdžius G. Varno spektakliuose, šiuolaikinį šokį Lietuvoje, Beno Šarkos teatrą, kolektyvinę sovietmečio atmintį šiuolaikiniame Lietuvos teatre.