Startuoja „Erasmus” dienos!

Kviečiame jungtis ir dalyvauti „Erasmus Days“ renginiuose, kurie vyks vasario 21-23 dienomis! Dalinsimės naudinga informacija apie galimybes įgyti tarptautinės patirties bei atskleisime patarimus kokią kryptį geriausia rinktis.

Taip pat, turėsi progą iš pirmų lūpų išgirsti tarptautiniuose mainuose buvusių studentų sėkmės istorijas bei sudalyvauti konkursuose ir kitose smagiose iniciatyvose.

Daugiau informacijos apie „Erasmus Days‘23“

Trys privalumai vykstant į „Erasmus”

Dalyvavimas „Erasmus“ programoje – tai puikus būdas pažinti kitas kultūras ir patobulinti užsienio kalbos įgūdžius. Be to, tai naudinga tavo asmeniniam, akademiniam ir profesiniam tobulėjimui. Studentė, vykusi į Ispaniją ir Portugaliją pagal „Erasmus“ mainų programą, dalinasi savo patirtimi.

„Erasmus+“ patirtis kalbos įgūdžių tobulinimas

„Ispanų kalbą pradėjau mokytis pirmaisiais studijų metais VDU. Visi žinome, kad geriausias būdas tai patobulinti yra buvimas ispanakalbėje šalyje. Pasirinkau Alikantę, nes žinojau, kad ispanišką atmosferą ir kultūrą labiau jausiu mažame mieste, o ne sostinėje“, – sakė Ekonomikos ir finansų studentė Alina Mutassova.

„Erasmus+“ patirtis = kultūrinis pasinėrimas besimokant

„Net negalvojęs pasirinkau „Instituto Politécnico do Porto“, nes jis yra vienas iš pirmaujančių Portugalijos technologijų universitetų. Buvimas Porte man taip pat suteikė galimybę pasinerti į kultūrą, kol mokiausi. Šis universitetas turi plačią tarptautinę bendruomenę, kuri mano „Erasmus“ mainų programos metu sukūrė šiltą atmosferą, todėl buvo lengva greitai prisitaikyti naujoje aplinkoje“, – pasakojo Verslo administravimo studijų bakalauro studentas Vladyslav Ridko.

„Erasmus+“ patirtis = susidūrimas su iššūkiais

„Žinoma, kaip ir dauguma mainų studentų, „Erasmus“ programos metu susidūriau su tam tikrais sunkumais, pavyzdžiui, kaip susirasti būstą, prisitaikyti prie kultūrinių skirtumų ir pan. Tačiau šie sunkumai gali būti ir galimybė augti bei tobulėti. Įveikti visas kliūtis yra pasiekimas, kuris atneša didžiulį pasididžiavimą ir naudą ateityje. „Erasmus“ koordinatorių ir užsienio studentų teikiama parama man padėjo susidoroti su visais šiais iššūkiais“, – sakė V. Ridko.

„Kita bėda buvo ta, kad mieste nebuvo bendrabučių ir prireikė šiek tiek laiko surasti gerą kambarį (na, iš tikrųjų yra vienas bendrabutis prie universiteto, bet būtų tekę mokėti dvigubą kainą). Šiam tikslui puikiai pagelbėjo svetainė erasmusu.com“, – savo pastebėjimais dalinosi A. Mutassova.

„Pirmoje semestro pusėje bandžiau priprasti prie naujos aplinkos, kitokių akademinių reikalavimų, stengiausi daugiau bendrauti su vietiniais studentais, klausiau jų patarimų“, – sakė Informatikos studentė Heritage Alabi. 

Pildyk Erasmus paraišką!

Siūlome net 5 skirtingas mobilumo programas:

Daugiau informacijos apie Erasmus galimybes studentams