Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus Romualdo Požerskio knygos Paris Photo mugėje

Lapkričio 10-14 dienomis Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesorius Romualdas Požerskis dalyvavo Paryžiuje vykusiame viename didžiausių pasaulyje fotografijos renginių – 24-ajame „Paris Photo“ festivalyje. Į fotografijos šventę VDU dėstytojas vyko kartu su Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrių atstovaujančios Kauno fotografijos galerijos komanda.

Nuo 1997 m. Grand Palais rūmuose vykstanti fotografijos mugė dėl remonto šiemet persikėlė į specialiai įruoštas laikinas patalpas Marso laukuose, prie Eifelio bokšto. Šių metų mugėje net 177 galerijos iš viso pasaulio prisistatė savo kūrybines veiklas ir eksponavo garsiausių pasaulyje fotomenininkų darbų originalius atspaudus, siūlė įsigyti istorinius ir šiuolaikinių fotomenininkų darbus. Brangiausia buvo įkainuota Helmut Newton fotografija – 2 200 000 eurų. Renginio metu taip pat vyko gyvi pokalbiai su kuratoriais, galerijų vadovais ir fotomenininkais, žinomos leidyklos pristatė ir prekiavo fotografijų knygomis. Mugėje vyko geriausių fotografijos knygų rinkimai, edukaciniai projektai, neseniai mirusių fotomenininkų kūrybos pristatymai. Įdomiausius mugėje matytus kūrybinius projektus R. Požerskis pristatys Naujųjų medijų meno studentams.

Pirmąją „Paris Photo“ mugės dieną Kauno fotografijos galerijos stendą ir čia knygas pasirašinėjantį fotomenininką Romualdą Požerskį aplankė šauni Lietuvos kultūros ambasadorių Prancūzijoje, Ispanijoje ir Kinijoje komanda: Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė, Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir Pietų Korėjoje Tomas Ivanauskas ir Lietuvos konsulato Valencijoje atstovė Vilma Dobilaitė. Kauno galerijos stendu rūpinasi Gintaras Česonis.

Daugiau apie renginį:

www.parisphoto.com