Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus Rimanto Plungės paroda galerijoje „Meno parkas“

 

Birželio 10 d. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Meno parkas“ buvo atidaryta Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus, dr. Rimanto Plungės paroda „Reverse 21“. Nauja paroda pristato autoriaus medijų meno kūrinius ir atspindi šioje srityje atsiskleidžiančius ryškiausius jo kūrybos bruožus: neįprastus vizualinius sprendimus, kuriuos lemia ir analizuojami objektai, ir aplinkos refleksijos, ir naudojamos technologijos.

Parodoje išvysite fotoinstaliaciją „Upė“ ir videoinstaliaciją. Fotoinstaliacija susideda iš pastarųjų metų fotografijų, kurios intriguoja karpomų, raižomų, plėšomų negatyvų daugiasluoksniškumu, kuriama vizualine įtampa tarp netikėtai gretinamų vaizdų. Videoinstaliacija pasižymi paveiksliškumu – ji tarsi paveikslas visada laukia žiūrovo. Kitaip nei filmas, šis kūrinys neturi nei pradžios, nei pabaigos ir primena begalinę laiko kilpą, kurioje telpa asmeniškai autoriui svarbios akimirkos.

Pats kūrinių autorius ir yra gija, jungianti pagrindinius parodos kūrinių motyvus. Būtent menininko individuali patirtis sukuria autoriaus mitologinį lauką, kuris tampa ir žiūrovo savastimi, nes aktualizuoja, žadina ir jo patirtis.

Parodą galima aplankyti iki liepos 11 d.

Daugiau informacijos: http://www.menoparkas.lt/35714/parodos.html?paroda=57842