Šiuolaikinių menų katedra tęsia tarptautinį bendradarbiavimą „Erasmus+“ BIP programoje

Gegužės 11-17 d. VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros studentai ir dėstytojai dalyvavo „Erasmus+“ mišrios intensyvios programos (angl. – Blended Intensive Programme) mainuose Privačiame universitetiniame pedagogikos koledže „Augustinum“, Graco mieste, Austrijoje. Viešnagės metu buvo keičiamasi patirtimi menų ir pedagogikos srityse ne tik su kolegomis iš Austrijos, bet ir iš Belgijos bei Norvegijos aukštųjų mokyklų.

Mainuose dalyvavę studentai turėjo galimybę bendrai kurti tarptautinėse studentų iš minėtų šalių grupėse, apjungdami skirtingus kultūrinius kontekstus ir akademines patirtis. Muzikos, pedagogikos ir meno studentai siekė kartu sukurti jaunesniųjų klasių mokiniams skirtus edukacinius užsiėmimus, kurie atkreiptų mokinių dėmesį, kaip menas ir kūryba gali keisti mūsų požiūrį į tvarumo, ekologijos bei kitas problemas ir prisidėti prie teigiamų globalių pokyčių.

Su tarptautinėmis studentų grupėmis savo patirtimi dalinosi Šiuolaikinių menų katedros dėstytojai prof. dr. Rimantas Plungė, prof. dr. Titas Petrikis ir doc. dr. Tomas Pabedinskas. Dėstytojai dar prieš išvykstant į mainus skaitė nuotolines paskaitas, padėjo suformuluoti moksleiviams rengiamų užsiėmimų idėjas, patarė kaip jas įgyvendinti, pasidalindami skirtingose meno srityse turimais praktiniais įgūdžiais.

Visas programos veiklas apjungė bendra tema: „Ar menas gali padaryti pasaulį geresne vieta?“. Keldami šį klausimą ir ieškodami atsakymo įvairias meno formas apjungiančiuose edukaciniuose užsiėmimuose mokiniams, studentai tobulėjo ir patys – dalijosi asmenine patirtimi, idėjomis, kūrybiniu potencialu ir įgijo darbo daugiakultūrinėje aplinkoje patirties.

Bendradarbiavimą BIP programoje numatoma tęsti, dalyvaujant mainuose Norvegijoje bei ateityje surengiant baigiamąjį projekto etapą Kaune.