Seminaras – diskusija „Mūro architektūros paveldotvarka: atradimai ir praradimai“

2011 lapkričio 21 d. 16 val. Menų galerijoje 101 (Laisvės al. 53) vyks seminaras – diskusija visuomenei „Mūro architektūros paveldotvarka: atradimai ir praradimai“.

Dr. Jolita Butkevičienė pristatys mūrinės architektūros rekonstravimo ir restauravimo tendencijas sovietmečiu, pagrindinį dėmesį skirdama atliktų darbų mokslinio pagrįstumo ir autentiškos medžiagos išsaugojimo problemoms.

XX a. antrojoje pusėje Lietuvos miestuose tarsi feniksai vienas po kito atgimė gotikos, renesanso, baroko epochų pastatai. Iki tol po storiausiais fiziniais antsluoksniais glūdėję kelių šimtų metų senumo ženklai buvo surasti ir šių autentiškų likučių dėka atkurtos ištisos architektūrinės kompozicijos. Tačiau žinant, kiek karų, gaisrų, ar tiesiog natūralių gyvenimo veiksnių nulemtų perstatymų išgyveno šimtamečiai pastatai natūraliai kyla klausimas, ar tai, ką šiandiena matome ir vertiname kaip senųjų stilių reprezentantus, iš tikrųjų atlieka praeities architektūros žinių nešėjų funkcijas? Atsakymo į šį klausimą bus ieškoma renginio metu.