Romualdo Požerskio paroda „Degantis žmogus“

Birželio 5 d. 17 val. Ukmergės kultūros dailės galerijoje atidaroma Romualdo Požerskio ir Monikos Požerskytės paroda „Degantis žmogus“ („Burning Man“). Atidarymo metu demonstruojamas 30 min filmas apie Nevados dykumoje vykstantį alternatyvaus meno festivalį.

Parodoje pristatomos lietuvių fotomenininkų užfiksuotos vieno garsiausio ir originaliausio festivalio pasaulyje „Degantis žmogus“, vykstančio Nevados dykumoje (JAV), akimirkos – ne tik žmonės, su kuriais susipažino menininkai, bet ir skulptūros, fantastiškiausi meniški automobiliai, šviesos-ugnies instaliacijos, perfomansai, žemės meno objektai ir kūno tapybos kūriniai.

Pirmame perfomense, kuris vyko 1986 metais San Franciske Baker Beach, dalyvavo ir medinę 2.5 m aukščio žmogaus skulptūrą kartu sudegino tik 20 žmonių. Ilgainiui skulptūros aukštis  augo, o kartu su juo – ir dalyvių skaičius, kuris  2014 metais pasiekė 70 tūkstančių. Nevadoje, Juodo akmens dykumoje, buvo pristatyti keli tūkstančiai projektų ir sumontuota virš 300 šimtų skulptūrų.

Ukmergės kultūros dailės galerijoje bus rodoma specialiai paruošta R. Požerskio ir M. Požerskytės fotografijų projekcija, atspindinti įdomiausius įvairių pasaulio šalių bei lietuvių meninius projektus, eksponuotus nuo 2008 iki 2017 metų „Degantis žmogus“ festivaliuose. 2011 metais Giedrius Kavaliauskas subūrė pirmą lietuvių stovyklą. Po dykumą buvo tampomas iš Lietuvos atgabentas Blukis, Tomas Dobrovolskis suruošė perkusijos sesijas ir koncertus. Jono Dovydėno vežamo „Velokino“ seansų metu buvo rodomi lietuviški Roberto Verbos, Jono Meko filmai. 2013 metais lietuviai pastatė Ievos Marijos Dautartaitės ir Žilvino Stankevičiaus skulptūrą „Lituanicos paukščiai“, skirtą Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti, 2017 metais Karolio Misevičiaus skulptūrą „Aušros šokis“. „Lihuanica Birds camp“ stovykloje festivalio dalyviai vaišinami lietuviškais bulviniais blynais, lietuviško paveldo gėrimais ir jau keli metai koncertuoja Jurgis Didžiulis.

Parodą pristatys Tomas Pabedinskas.

 

Parodą „Degantis žmogus“ Ukmergėje bus galima apžiūrėti iki birželio 27 d.