Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Paslaptingas Bangladešas“

Nuo kovo 27 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikia Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Paslaptingas Bangladešas“.

2016, 2017 ir 2018 metais Romualdas Požerskis, kartu su tarptautinėmis fotografų grupėmis, vyko į Bangladešą ir kiekvienos kelionės metu šioje, vienoje skurdžiausių pasaulio šalių, praleido po dešimt dienų. Jų užteko sukurti fotografijoms, kurios parodo, kad Bangladešas yra ne tik viena neturtingiausių, bet ir viena spalvingiausių pasaulio šalių.

Fotografuodamas Bangladešo sostinėje Dakoje, Požerskis įamžino sunkų, primityviomis priemonėmis atliekamą darbą ir vakariečiui sunkiai įsivaizduojamas gyvenimo sąlygas: laivų remonto dirbtuves, odos apdirbimo fabrikėlių rajoną, per kurį teka pasaulyje labiausiai chemikalais užteršti upeliai, palei geležinkelio bėgius nusidriekusius lūšnynus, kur žmonės gyvena kartoninėse pastogėse be vandens ir elektros. Skurdas ne mažiau ryškus ir kitose šalies vietovėse, kur lankėsi fotografas: šiukšlynuose prie Čitagongo uostamiesčio, kaimeliuose, kur neturtingos šeimos gyvena valtyse, Jaflongo akmens skaldyklose ar ryžių gamyklose.

Socialinis ir edukacinis tikslai buvo ypač svarbūs paskutinės kelionės į Bangladešą metu. Jai fotografas ruošėsi, lankydamas jaunesniųjų klasių mokinius Lietuvoje, supažindindamas vaikus su nelengva tolimos šalies kasdienybe. Kauno Senamiesčio progimnazijos 4C klasės mokiniai perdavė savo vaikystės brangiausius žaislus, kuriuos Požerskis išdalino Bangladeše vaikams ir įamžino juos savo fotografijose.

Paroda veiks iki balandžio 30 d., įėjimas nemokamas.