Romualdo Požerskio fotografijų paroda “Baltijos kelias”

Birželio 12 dieną Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje atsidarė Romualdo Požerskio fotografijų paroda “Baltijos kelias”.

Lietuva – tūkstančių žmonių išsaugotas troškimas gyventi laisvai. Troškimas, stipresnis už Sibiro speigą, stribų išdavystę, politinius lagerius. Jį pavyko užfiksuoti ir albume „Lietuva 1988–1993“.

Akimirka, kai paskutinis sovietų armijos tankas palieka Lietuvą, galutinai pabaigia okupacijos, prievartos, bukinimo ir melo etapą, kurį lietuvių tauta kentė pusę šimtmečio.

Ilgus metus Lietuvos žemę slėgė brutali geležinė jėga. Pasitelkdama melą ir šantažą ji peržengė mūsų sienas penktajame dešimtmetyje ir ketino čia pasilikti amžinai.

Lietuva atkakliai varė svetimą kariuomenę. Tai darė mūsų partizanai, disidentai, visa tauta, nepraradusi laisvės ir nepriklausomybės vilties.

Su paskutiniais sovietų kariuomenės daliniais pasitraukė ir baimė, ir netikrumo jausmas. Vietoj jų įsitvirtino tikėjimas mūsų valstybės, Lietuvos, ateitimi.

Ši paroda – nebylusis, tačiau tiek daug pasakantis Lietuvos prisikėlimo metraštis. Joje įamžintos ašaros ir vilties kupinos akys, ryžtas ir susikibusios rankos tegul visada primins, kokie galime būti vieningi ir kiek daug galime pasiekti.

Dabar žinome, kad, be šūvio įsileidę okupanto tanką, jo taip lengvai neišvarysime. Savo Nepriklausomybę turime ginti kasdien. Čia mūsų įsipareigojimas kovotojams už Lietuvą.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

 

Paroda veiks iki liepos 12 dienos.

Daugiau informacijos :  http://www.siluteszinios.lt/turiningai-praleistas-laikas-su-fotomenininku-romualdu-pozerskiu/