Romualdo Požerskio fotografijų albumo „Menininkai ir mūzos“ pristatymas Kauno paveikslų galerijoje

 

Rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į naujo Romualdo Požerskio fotografijų albumo „Menininkai ir mūzos“ pristatymą Kauno paveikslų galerijoje, .

Karantino laikotarpiu tvarkydamas savo archyvus radau negatyvų kontaktų pilną dėžę, ant kurios mano ranka kadaise buvo užrašyta „Menininkai“. Peržiūrėdamas nedidelius kontaktų atspaudus, pajutau džiaugsmo antplūdį: tai mano nuostabiausios su bičiuliais praleistos dienos! Pokalbiai studijose, šokiai ir dainos po parodų atidarymų, susitikimai galerijose. Supratau, kad šios laiko jau palytėtos akimirkos susidėliojo į vizualinį laisvų menininkų gyvenimo dienoraštį, kurį verta atversti viešai. Šalia kuriančio menininko visuomet – Giltinė ir Mūza. Šaltas Giltinės alsavimas persikelia į egzistencinį kūrinio klodą, o Mūzos švelnus prisilietimas kūrinį pripildo jausmingo grožio, suteikia menininkui vilties, kad savo kūriniais, lyg savo vaikais, nugalėsi mirtį. Bet tai tik trumpalaikė pergalė. Menininkų mūzos – apgavikės, jos kviečia surasti absoliutų grožį, tačiau tobulas grožis, kaip ir nesibaigianti laimė, yra tik vilties miražas…

Šią knygą „Menininkai ir mūzos“ skiriu gyvenime sutiktiems bičiuliams, man padovanojusiems tikėjimą meno pergale prieš blogį. Ir – mūzoms, be kurių nebūtų kūrybos. Romualdas Požerskis.

Informacija: https://ciurlionis.lt/2021/09/22/romualdo-pozerskio-fotografiju-albumo-menininkai-ir-muzos-pristatymas/