Romualdo Požerskio fotografijos paroda „Degantis žmogus“ („Burning Man“)

Romualdo Požerskio fotografijos paroda „Degantis žmogus“ („Burning Man“)

Liepos 20 d. 19 val. smėlio, palmių, kaktusų ir kitokių dekoracijų apsuptoje galerijoje „Fantomas“ atidaroma Romualdo Požerskio fotografijos paroda „Degantis žmogus“ („Burning Man“).

Renginio metu bus rodoma filmuota medžiaga iš Nevados dykumoje vykstančio kasmetinio alternatyvaus meno ir muzikos festivalio. Kepsime patiekalus ant griliaus, maišysime kokteilius. Įspūdžiais dalinsis festivalyje apsilankę lietuviai, bei skambės renginio dvasią atspindinti muzika.
Spaudoje dažnai minimas, kaip unikaliausias festivalis, pirmą kartą įvyko 1986 metais San Franciske Baker Beach’e. Iš viso dalyvavo ir medinę 2.5 m aukščio žmogaus skulptūrą kartu sudegino tik 20 žmonių. Ilgainiui skulptūros aukštis ir dalyvių skaičius augo, o 2014 metais pasiekė net 70 tūkstančių. Nevadoje, Juodo akmens dykumoje, buvo pristatyti keli tūkstančiai projektų ir sumontuota virš 300 skulptūrų.
Antropologai, sociologai, menotyrininkai iki šiol tebeanalizuoja šį renginį – jis toks daugialypis, unikalus ir nuolat kintantis, kad jį sudėtinga objektyviai apibrėžti. Reiškinį būtų galima apibūdinti, kaip pasaulinį meno ir muzikos festivalį ir įvairiausių subkultūrinių grupių susibūrimą, vykstantį paskutinę rugpjūčio savaitę po svilinančia dykumos saule, buvusio seno ežero plokštumoje. Vietovė apsupta kalnų, be jokio augalo ar gyvūno, išskyrus korozines šarmines dulkes, kurios įsigeria visur ir į viską. Tai industrinės pasąmonės, postmodernios technokultūros, archajiškumo, mitologijos, ugnies kulto, gentinių apeigų ir pasilinksminimo kratinys, kasmet kviečiantis savęs atsivėrimui, išraiškai, transformacijai, nuostabai.
Juodosios uolos dykumoje Nevadoje lengviau išbandyti atominę bombą, nei rengti savaitę trunkantį festivalį. Jeigu pasiklysite dykumoje, mirties iš troškulio neišvengsite. Artimiausia gyvenvietė – už 50 kilometrų, dieną + 40° C, o naktį temperatūra nukrenta iki 0° C.
Modernaus meno kritikai teigia, jog šis renginys – vienintelė vieta, kur ribos tarp meno ir gyvenimo iš tiesų visiškai ištirpsta. Tu gyveni meno kūrinyje, tavo egzistencija ten tampa meno kūriniu.

Vieta: Galerija Baras Fantomas
Adresas: Vytauto g. 57, Vilnius (Žvėrynas)
Data: 2018.07.20
Renginio pradžia: 19 val

SONY DSC