Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Susikertančios linijos. Berlynas“.

Šių metų balandžio 21 d., LR ambasadoje Vokietijoje bus pristatoma autorinė doc. dr. Remigijaus Venckaus fotografijos paroda „Susikertančios linijos. Berlynas“.

Remigijus Venckus yra ne tik fotografas, tačiau ir videomenininkas, ir medijų meno kūrėjas, tad fotografijų paroda “Susikertančios linijos. Berlynas” bus papildoma jo video darbais. Menininkas, daug kartų yra lankęsis Berlyne, domėjosi miesto muziejuose ir galerijose eksponuojamais meno kūriniais. Todėl ir ši paroda sukomponuota iš anksčiau jo sukurtų fotografijų serijų „Dienoraščių vietos“ ir esė rinkinio „Berlyno dienoraštis“. Dažniausiai kai kuriems menininko darbams būdinga nespalvota, minimali forma. Vėliau fotomenininkas pradėjo eksperimentuoti spalvomis, o kompozicijos centre atsirado žmogus, tikriausiai, kelionės metu sutiktas pakeleivis(-ė). Menininko kelionė yra ilgas procesas, kurio metu svarbus savęs ir aplinkos tyrinėjimas, santykis su „kita“ erdve ir „kitu“ laiku bei laiko ir erdvės kontinuumu.

R. Venckus gimė 1981 m. Šiaulių rajone, Vijolių kaime. 2004 m. Šiaulių universitete baigė dailininko grafiko specialybę, 2006 m. įgijo meno istoriko magistro laipsnį. 2014 m. Vilniaus dailės akademijoje apgynė menotyros daktaro disertaciją tema „Jacques’o Derrida dekonstrukcijos taikymas videomeno tyrimui“. Jis surengė per dvidešimt autorinių parodų Lietuvoje bei keletą užsienyje. Venckus yra medijų ir meno kritikas. Šiuo metu yra dviejų universitetų – Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinio menų katedros, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenė ir ekonomikos instituto – docentas.

Pranešimas žiniasklaidai parengtas pagal parodos kuratorės Gabrielės Kuizinaitės tekstą.
Parodos atidarymas, dalyvaujant menininkui, balandžio 21 d, 18–20 val., Charitestr. 9, 10117, Berlin.
Paroda veiks iki gegužės 3 d.
Daugiau informacijos apie menininko kūrybą: www.venckus.euwww.amnesia.venckus.eu
Organizatoriai: LR kultūros atašatas Vokietijoje, VŠĮ Gabrielės meno galerija.
Projekto partneriai: Lietuvos kultūros institutas, Kazimiero Simonavičiaus universitetas.
Parodą bei menininkų viešnagę Berlyne remia LR kultūros ministerija.
Prie pranešimo prikabitos nuotraukos iš Remigijaus Venckaus fotografių ciklo „Susikertančios linijos. Berlynas“

Kontaktai:
Dr. Gabrielė Žaidytė