Profesoriaus Rimanto Plungės kūryba pristatyta Kroatijoje

Sausio 28 d. PUTOLOVAC galerijoje (Zagrebas, Kroatija) atidaryta Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus dr. Rimanto Plungės personalinė fotografijų paroda NEPAPASAKOTOS ISTORIJOS 22 (UNTOLD STORIES 22).

Parodoje autorius eksponuoja per paskutinius dešimt metų sukurtas fotografijas ir taip pat naujausius, jau 2022 metų kūrinius. Fotografijos atspindi autoriaus kasdienybės detales, virsmus ir personalizuotą autoriaus požiūrį į pasaulį. Pasaulis R. Plungės forografijose atspindimas ne teisingai ar klaidingai, tačiau atvirkščiai. Toks reversas, kurį natūraliai kuria fotonegatyvas, netikėtai atskleidžia paslėptas autoriaus kasdieniškos realybės detales. Svarbu paminėti, kad autorius fotografuoja senomis, analoginėmis kameromis, naudoja analoginės fotografijos privalumus, tačiau drąsiai gautus negatyvus skaitmenizuoja ir palieka skaitmeninių artefaktų, gaunamų skanuojant negatyvus, detales. Viena vertus, autoriui labai svarbu justi fotografavimo analoginėmis kemeromis tradiciją, dirbti su chemijos taikymu grįstais fotoprocesais, liesti, karpyti plėšyti, braižyti, pradurti negatyvus. Kita vertus, autorius nebijo unikaliu būtu fotonegatyvų skaimenizuoti. Toks R. Plungės kūrybos metodas suteikia fotografijoms gilumo, daugiasluoksniškumo elementus, koliažinė technika leidžia savitai interpretuoti laiką, erdvę ir atskleisti savitą požiūrį į pasaulį. Visos eksponuojamos fotoserijos kuria unikalią, autoriaus patyrimu grįstą asmeninę mitoligiją, kuri ne didaktiškai rodo, bet kviečia savitai patirti unikalius kasdienybės atspindžius.

Plungės kūryba jau žinoma Kroatijos meno mylėtojams – pirmąją parodą Kroatijoje menininkas surengė dar 2015 metais, vėliau eksponavo savo kūrybą grupinėse parodose, o 2021 metų lapkritį Kroatijos dailininkų sąjungos (HDLU) galerijoje pristatė savo video kūrybą.

Parodos atidarymas sulaukė Kroatijos meno mylėtojų, menininkų, meno kolekcionierių, Zagrebo universiteto Dailės akademijos student, dėstytojų ir administracijos dėmesio, jos atidarymas buvo nušviestas Kroatijos nacionalinės televizijos laidoje.

Parodą rėmė Zagrebo universiteto Dailės akademija, Lietuvos ambasada Kroatijoje.