Plakatai kuria pokalbį. Galerijos „101“ 15-asis gimtadienis

Kovo 15 d., trečiadienį, 17:30 val. VDU menų galerija „101“ (Muitinės g. 7) švęs savo 15-ąjį gimtadienį ir kviečia visus galerijos draugus simboliškai paminėti šią šventę Universitete. Vakarą pradės studentų savanorių performansas „Plakatų kabinimas“.

Prieš 15 metų, 2008 m. kovo 13 d. su grupės „POST ARS“ performansu, kaip rašoma tų metų naujienose, sukėlusiu didelį atgarsį, atidaryta VDU menų galerija „101“, kuri iki 2014-ųjų metų veikė Laisvės al. 53 pastate. Galerija buvo atidaryta kaip atvira Kauno miestui akademinė galerija, pavadinta pagal auditorijos, kuri buvo skirta įvairaus pobūdžio menams, numerį. Šiuo metu galerija gyvuoja VDU Menų fakulteto patalpose Senamiestyje, Muitinės g. 7.

VDU menų galerija „101“ yra tarp-akademiniame kontekste įsikūrusi erdvė, pristatanti Lietuvos ir užsienio šalių menininkų, ir studentų ar dėstytojų kūrybą personalinėse ir grupinėse parodose. Organizuojami susitikimai su menininkais, pokalbiai, paskaitos, leidinių pristatymai, kūrybinės dirbtuvės ir kt. Galerija bendradarbiauja su kūrėjais ir organizacijomis, taip pat kasmet rudenį skelbia atvirą kvietimą norintiems surengti ar dalyvauti galerijos kuruotose parodose, priima paraiškas parodoms ir neterminuotai. Galerija nuolatos kviečia prisidėti savanorystės ar akademinės praktikos pagrindais.

Per penkiolika savo veiklos metų galerija stengiasi pristatyti įvairaus pobūdžio menus, išlaikyti bendradarbiavimą su profesionaliais menininkais ir suteikia galimybes studentams eksponuoti savo darbus. Į galerijos veiklą šiuo metu yra aktyviai įsitraukusi grupė savanoriaujančių studentų. Studentai galerijoje turi galimybę mokytis eksponuoti parodas, bendrauti su menininkais, organizuoti renginius ir patys kuruoti kai kurių menininkų parodas. Taip pat pagal poreikį kuria plakatus, fotografuoja parodų atidarymus, prisideda prie gausesnės galerijos veiklų komunikacijos.

Kadangi galerijos amžius primena paauglystę, atėjo laikas pasikalbėti apie pačią galeriją, prisiminti jos įkūrimą ir įsiminusius projektus, pasidalinti pasiūlymais arba lūkesčiais, todėl galerijos gimtadienio metu vyks pokalbis su VDU Menų fakulteto bendruomene – dėstytojais, absolventais ir studentais.

Po pokalbio galės vykti apie 15 min. trukmės ekskursija po ekspoziciją „Menų fakultetas 100-metyje: kūryba kuria kultūrą“.

Vizuale panaudotos Rimanto Plungės parodos „Nuojautos“ atidarymo (2010) ir Artūro Railos kuruoto projekto „Nemiga“ (Kauno bienalė, 2021) parodos nuotraukos.

Vizualo autorė, Kūrybinių industrijų studentė Kamilė Rimdeikaitė.

Daugiau apie galeriją: https://www.facebook.com/galerija101/ https://www.instagram.com/galerija101/ www.galerija101.vdu.lt

Vadovė, meno kuratorė Milda Gineikaitė

+37067457524 galerija101@gmail.com

Darbo laikas: I-V, 10–17 val.

Muitinės g. 7, 44280 Kaunas